League of Legends

ARURF, League of Legends’a geri dönüyor

Riot Games, yaptığı açıklama ile ARURF’un yeni yama ile birlikte ilerleyen günlerde PBE sunucusuna ekleneceğini duyurdu.

Festival Kraliçesi Anivia gibi çok güzel bir kostümün de bulunduğu ve bugün yayınlanan PBE 7.4 yamasında, ilerleyen günlerde ARURF’u da göreceğimiz açıklandı. Oyun modu aylar önce son kez aktif olduktan sonra, League of Legends’ta yeni şampiyonlar, güncellenen şampiyonlar ve orta koridor şampiyonlarında yapılan büyük değişiklikler gibi farklılıklar yaşadık. Bu farklılıkları oyun moduna dahil etmeye çalışan Riot Games, PBE 7.4 yama notlarında, ARURF’un önümüzdeki günlerde sunucuya ekleneceği haberini verdi. Yani bu demek oluyor ki, test edildikten birkaç hafta sonra eğlenceli oyun modu LoL sunucularında aktif hale gelebilir.

URF modunda ortaya çıkan problemleri çözmeye çalışan Riot Games, bazı şampiyonları kalıcı olarak bu oyun modu için devre dışı bırakmış, yasaklama sistemi getirmiş ve son olarak da modu tamamen random hale getirmişlerdi. Yani artık herkes OP şampiyonları seçip maçları domine edemiyor, herkes rastgele bir şampiyon oynamak zorunda kalıyordu. Bu durumun modu daha iyi hale getirdiğini düşünen ve oyuna ekleyen ekip, daha sonra bu oyun türünü uzun bir süre devre dışı hale getirmişti. Şampiyonlarda yapılan değişiklikler ve istemcinin yenilenmesi bu bekleyişi uzun hale getiren en önemli etmenler olarak gözüküyor. Şimdi ise PBE sunucusuna eklenecek ve burada test edilecek olan eğlenceli oyun modu, bir sorun çıkmaması halinde normal sunuculara da yakın zamanda gelecek.

Oyuncuların şikayetleri ise bir konuda ortak ve şimdiden hazır diyebiliriz. Daha önce URF’ta da olduğu gibi, bu oyun modunun da yalnızca bir hafta sonu sunucuya eklenip daha sonra uzun bir süre gelmemesine kesin gözüyle bakılıyor ve bu durum oyunseverlerin canını sıkıyor. Bazıları ise ARURF tarzı oyun modlarının uzun süre devre dışı olmamasının normal oyunların oyuncu sayısını çok düşürdüğünü ve oynanabilirliği azalttığını savunuyor.

Bilindiği üzere ARURF modunda şampiyonların yeteneklerinin ve sihirdar büyülerinin bekleme süreleri çok az. Ayrıca şampiyonların mana harcama durumu da yok. Bu sebeple maç içerisinde eğlenceli anlar ortaya çıkabiliyor. Bu modun URF’tan farkı ise “All Random” olması. Yani şampiyonlar oyuncular tarafından seçilemiyor, herkese rastgele geliyor. Son olarak artık oyuncuların can-mana miktarı ve verilen hasar abartılı sayılarla değil, normal şekilde gösterilecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir