League of Legends

Aui_2000 Evil Geniuses’tan ayrıldı

Dota 2 sahnesinin en başarılı takımlarından olan Evil Geniuses’ta ünlü oyuncu Aui_2000 takımdan ayrıldı. Takım, Universe’in dönmesinden sonra kadrosunu şekillendirmeye devam ediyor.

Köklü kulüp Evil Geniuses, internet sitesinden yaptığı açıklama ile Sam “BuLba” Sosale ve Kurtis “Aui_2000” Ling’in takımdan ayrıldığını duyurdu. Profesyonel sahneye geri dönen Ludwig “zai” Wåhlberg 4 numaralı pozisyona geçerken, Clinton “Fear” Loomis ise 1 numaralı pozisyona geçti.

Uzun zamandır EG’de yedek oyuncu olan zai birkaç hafta önce takımdan ayrılmış ve aktif olarak oynamak amacıyla Kaipi’ye transfer olmuştu.

Takımdan ayrılan BuLba Team Secret’a transfer olurken Aui’nin geleceği henüz belirsiz. EG de yaptığı açıklama takımda kaldığı süre içerisinde Aui’nin yaşadıklarından dolayı üzüntü duyduklarını belirtti.

“Kurtis harika bir oyuncu ve organizasyonda aynı yıl iki defa takımdan gönderilmekten daha iyilerini hak ediyor. Bu bizim oyuncularımıza davranış şeklimizi yansıtmıyor ve Aui’nin gönderilişi gurur duyuduğumuz bir eylem değil.”

Kadrosundaki değişikliklerden dolayı Evil Geniuses TI6 için açık elemelerde mücadele etmek zorunda. Bu turnuva ise 21 Haziran tarihinde başlayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir