League of Legends

Avenuee sezon sonu emekli olacağını açıkladı

Team Aurora’nın orta koridor oyuncusu Mustafa “Avenuee” Atalay sezon sonunda emekli olacağını açıkladı.

Geçtiğimiz sezon Şampiyonluk Ligi’ne katılan Avenuee, Facebook üzerinden yaptığı açıklama ile emekli olacağını duyurdu. 2016 sezonu başlamadan önce bu kararı verdiğini belirten oyuncu okuluna ve kız arkadaşına daha fazla vakit vermek istediğini de dile getirdi. Team Aurora’nın Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde normal sezonu ikinci sırada bitirmesi takım adına büyük bir başarı oldu. Orta koridor oyuncusu Avenuee de bu başarının mimarları arasında yer aldı.

Şampiyonluk Ligi’ne 2015 Yaz Mevsimi’nde katılan oyuncu Fnatic Academy’den Beşiktaş’a transfer olmuştu. Şampiyon havuzu ve istikrarlı performansı ile dikkatleri çeken Avenuee geçtiğimiz sezon Beşiktaş’ın taşıyıcı oyuncularından olmuştu. Takımda oynadığı süre boyunca en akılda kalan performansı ise 2015 Türkiye Büyük Finali’nde Dark Passage’a karşı gösterdiği performanstı. Beşiktaş, finali 3-1 kaybetse de Avenuee ortaya koyduğu başarılı performans ile kendisinden söz ettirmişti. Beşiktaş macerasını TBF’den sonra noktalayan oyuncu 2016 sezonu başında ligin yeni takımlarından Team Aurora’ya transfer oldu. Takım kış mevsiminde normal sezonu 10-4 ile ikinci sırada bitirip play-off’lara çıkarak ligdeki ilk yılında önemli bir başarı elde etti. Normal sezonun ardından da Avenuee 9.1 ile ligdeki en yüksek KDA oranına sahip oyuncu oldu. Şampiyonluğun favorileri arasında gösterilen Team Aurora’nın mevsim finallerinde neler yapacağı da büyük bir merak konusu.

Avenuee her ne kadar erken bir emeklilik kararı almış gibi gözükse de kişisel nedenlerin bu kararın alınmasın da ağır basmış görülüyor. Oyuncu sezon sonu şampiyon olarak güzel bir kapanış umut ettiğini de ayrıca belirtti. Biz de 5Mid ekibi olarak Avenuee’ye gelecekte başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir