League of Legends

Avrupa LCS 2016 Bahar Mevsimi takımları belli oldu

2016 sezonunda Avrupa LCS’te mücadele edecek takımların belirleneceği Spring Promotion Turnuvası sonuçlandı. Normal sezonu 7. olarak bitiren Gambit Gaming, Mousesports ile eşleşirken Gamers2, SK Gaming ile LCS’e çıkma mücadelesi verdi. Rakibinden çok daha üstün bir performans gösteren Gambit Gaming, Mousesports’u 3-0 yenerek LCS’te kalma hakkını kazandı. Oldukça mücadeleli geçen Gamers2-SK eşleşmesi ise 3-2’lik skorla Gamers2 lehine sonuçlandı. Bu skorla LCS’e yükselen Gamers2, uzun zamandır bulunduğu Yükselme Ligi’nden kurtuldu ve büyük ligde oynama şansını yakaladı. Öte yandan SK Gaming, LCS kurulduğunda mücadele eden takımlar arasında Yükselme Ligi’ne düşen ilk takım oldu.

SK-G2 serisi kesinlikle beklendiği gibi başlamadı. Serinin ilk iki maçını domine eden G2, SK’nın özellikle oyun sonu shotcalling problemi üzerine odaklandı ve bu zayıflığı çok iyi kullandı. Oyun başı ele geçirdikleri avantajı ellerinden bırakmayan ve SK’ya hiçbir açık kapı bırakmayan G2, ilk iki maçı aldıktan sonra “aşırı” özgüven nedeniyle hatalar yapmaya başladı. Bu hatalar SK’da Fox’un ve Sven’in iyi oyunlarıyla birlikte SK’ya 2 galibiyet olarak geri döndü. Serinin son maçında ise Kikis’in harika oyunu ile snowball olan G2, maçı rahatlıkla bitirmeyi başardı. Öte yandan Gambit-MOU serisi, G2 serisine göre çok daha hızlı ve acımasız bir şekilde bitti. Mousesports takımı Yükselme Ligi’nde inişli çıkışlı grafik çizen takımlardan birisiydi. Belirtmek gerekirse kimse takımın Promotion Turnuvası’nda oynamasını beklemiyordu. Beklentilerin üzerinde performans gösteren takım, arkalarına aldıkları rüzgarla GMB karşısına çıktı. Ne var ki Gambit, özellikle de Cabochard’ın harika performansıyla maçları rahatlıkla kazandı. Seri boyunca rakibinden çok daha üstün performans gösteren ve Mousesports’a sürekli baskı uygulayan Gambit, iyi bir LCS takımı olduklarını ve deyim yerindeyse bu turnuada şanssızlıkları yüzünden oynadıklarını belirtmiş oldu.

Bu sonuçlarla birlikte Avrupa LCS 2016 Bahar Mevsimi’nde mücadele edecek takımlar şunlar oldu: Fnatic, Origen, H2K, Roccat, Gambit, Elements, Giants, Gamers2, Unicorns of Love, Elements.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir