League of Legends

Avrupa LCS’de 8. hafta maçları tamamlandı

Bitimine son 1 hafta kala Avrupa LCS’de playoff’a çıkacak takımlar belli olurken orta sıralardaki rekabet ise sürmeye devam ediyor. 

Lider Fnatic bu haftayı da kayıpsız kapatırken diğer iddialı takımlardan olan Origen ise haftayı 1-1 ile kapattı. En büyük sürpriz ise H2K ekibine karşı beklenmedik bir galibiyet alan son sıradaki Copenhagen Wolves’dan geldi

Detaylara geçmeden önce haftanın sonuçlarına göz atalım;

eu lcs 8.hafta sonuc eu lcs 8.hafta sonuc2

Fnatic

Yenilgisi bulunmayan ve ligi birinci sırada bitireceği kesinleşen Fnatic, sezonu 18-0 ile bitirme hedefine adım adım yaklaşıyor. Bu hafta Roccat ve Elements ile karşılaşan Fnatic, sürprizler de yaşattı. Roccat karşısında en sevdiği şampiyon olan Riven’ı alan Huni, şampiyon ile yapabileceklerinin sınırı olmadığını gösterdi. Elements maçında da farklı bir durum söz konusu değildi. Maçı kontrolü altına alan Fnatic, bu maçı da kazanmayı bildi ve haftayı 2-0 ile kapattı. Geçen haftaki maçlarda geriye düşen ve bir şekilde maçı geri çeviren Fnatic görmüştük. Fakat bu hafta işler FNC adına yolunda gitti. Bitime son 1 hafta kala Fnatic adına beklediğimiz tek şey ligi 18-0 bitirip bitiremeyeceği. Onu da önümüzdeki hafta öğrenmiş olacağız.

Origen

İkinci sırada bulunan Origen son haftalarda düşüş yaşıyor desek yanlış olmaz. Ligin büyük bir bölümünde haftayı 2-0 ile kapatan ekip, son haftaları 1-1 ile kapatmaya devam ediyor ve beklenmedik yenilgiler alıyor. Gambit Gaming maçında outpick olmaları, Soaz ve Amazing’in yetersiz mücadelesi mağlubiyete sebep olan etkenlerdi. Origen’in kötü performansı ise Niels’in iyi performansını sürdürmesini etkilemedi. Bunun dışında Niels-Mithy ikilisinin üst seviye sinerjisi olduğunu bu hafta da görmüş olduk. İkinci gün maçında SK Gaming’e karşı olan maçta ise yine ön plandaki oyuncu Niels oldu. Takımca bu maçta daha iyi oynamaları ve xPeke’nin de katkısı ile takım maçı kazandı. Bu sonuçlar ile bu haftayı da 1-1 ile kapattı.

H2K 

Zaman zaman düşüş yaşayan bir başka takım olan H2K, üçüncü sıradaki yerini korumaya devam ediyor. İlk maçta Giants Gaming’e karşı adeta ezerek galibiyet alan H2K, Copenhagen Wolves’a karşı ise beklenmedik bir mağlubiyet aldı. Neredeyse her hafta benzer durumu yaşayan H2K adına en büyük sorun istikrarı yakalayamamaları diyebiliriz. İyi bir performans sergilediği zaman H2K’in neler yapabileceğini daha önce de görmüştük. Söyleyebiliriz ki H2K, istikrarlı olamasa da ligin en tehlikeli takımı.

Unicorns of Love

Ligin sonlarına doğru çok iyi bir ivme yakalayarak üst sıralara çıkan Unicorns of Love, Kikis’in gidişinin ardından yeni kadrosu ile ilk maçlarına çıktı. Ormancı rolüne Gilius’u getiren UOL ilk gün alt sıralardaki SK Gaming ile mücadele etti ve çok ağır bir yenilgi aldı. Yeni transfer kafalarda “acaba?” sorularının oluşmasına neden olsa da, Gilius, Gambit Gaming’e karşı harika bir performans göstererek maçın kazanmasında önemli bir rol oynadı. Bu maçın en önemli olayı ise Çarp-Rünbıçak ile Orianna oynayan PowerOfEvil’ın 5’te 5 yapması oldu. Böylece PoE bir kez daha Avrupa’daki en iyi orta koridor oyuncularından olduğunu biz izleyicilere göstermiş oldu. Haftayı 1-1 ile kapatan UOL dördündü sıradaki yerini korumaya devam etti.

Gambit Gaming 

Orta sıralarda bulunan Gambit Gaming ekibi iyi mücadelesini bu hafta da vadide gösterdi. Origen ile oynadığı önemli maçı Diamondprox’un inanılmaz Nidalee oyunu önderliğinde kazandı. Forgiven’ın en sevdiği şampiyon olan Lucian’ı alması ise galibiyeti getiren bir başka faktördü. Takım, ikinci gün Unicorns of Love’a karşı kurduğu kötü takım kompozisyonunun bedelini ağır ödeyerek mağlup oldu ve haftayı 1-1 ile kapattı. Gambit Gaming playoff’un iddialı takımı olarak görülmese de sürpriz yapabilme olasılığı çok yüksek bir takım. Önümüzdeki son haftanın ardından GMB bizlere neler izletecek bekleyip göreceğiz.

Giants Gaming

Sezonun flaş takımı olan Giants Gaming, bu haftayı hayal kırıklığı ile kapatan taraf oldu. H2K ve Roccat ile karşılaşan ekip, iki maçta da takım oyunundan uzak bir görüntü sergileyince haftayı 0-2 ile kapatması kaçınılmaz oldu. Adryh ve G0DFRED’in arasındaki güzel uyumu nedense bu hafta göremedik. Özellikle H2K maçında Giants Gaming’in alt koridoru çok zorlu anlar yaşadı. Bu sonucun ardından takım bir sıra geri düşse de, ligde orta sıralardaki durum hala karışık. Giants Gaming’in bu haftaki hayal kırıklığının ardından son hafta neler yapacağı ise büyük bir merak konusu.

Roccat

Orta sırada bulunan bir başka takım olan Roccat haftayı 1-1 kapatan takımlardandı. İlk gün Fnatic ile karşılaşan ekip iyi bir erken oyun safhası yaşasa da maçı kazandıracak hamleleri yapamadı ve mağlup ayrılan taraf oldu. Giants Gaming ile olan maçında ise ilk güne göre daha iyi bir oyun ortaya koyarak galip gelmeyi başardı. Roccat genel anlamda takım oyununu her geçen hafta güçlendiriyor ve yükselişlerinin altında yatan en önemli neden takım içi oyuncuların uyumu. Playoff’larda da bunu başarabilecek mi büyük bir sorun işareti.

Elements 

Ligde sekizinci sıraya demir atan Elements’in playoff için bir hafta daha sabretmesi gerekiyor. Zira önümüzdeki son hafta karşılaşmalarında çok büyük bir sorun olmazsa finallerdeki yerini alacak. Bu hafta ligin birincisi Fnatic ve sonuncusu Copenhagen Wolves ile karşılaşan ekip haftayı 1-1 ile kapattı. CW maçında Froggen takımını sırtlamaya devam etti ve galibiyeti getiren en önemli etken oldu. Takım, Fnatic’e karşı ise neredeyse hiçbir şey yapamadı ve yenilgi almaktan kurtulamadı. Elements playoff’ta her ne kadar yer alacak gibi gözükse de bu kötü oyun ile yapabilecekleri sınırlı gözükmekte.

SK Gaming 

Dokuzuncu sırada bulunan SK Gaming, playoff umudunu son haftaya taşımayı başardı. Unicorns of Love’a karşı aldığı kritik galibiyet takım için çok önemliydi. Origen maçını kaybetmeleri çok önemli değildi zira SK zaten favori gösterilen taraf değildi. Orta koridor oyuncusu Fox takımını sırtlamaya devam ediyor. Belki de playoff umudunu çok önceden kaybedecekti fakat Fox’un takımına liderlik etmesi kritik galibiyetleri de beraberinde getirdi. Son hafta oynayacağı Elements maçı ise iki takım içinde çok önemli bir karşılaşma olacak.

Copenhagen Wolves

Ligden düşmesi neredeyse kesinleşen Copenhagen Wolves artık formalite maçlarına çıkıyor desek yanlış olmaz. Elements ve H2K ile karşılaşan CW, Elements maçını kaybetse de H2K karşılaşmasında beklenmedik bir galibiyet alarak büyük bir sürpriz yaptı. Freeze ise 14-0’lık Caitlyn performansı ile kaliteli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Ligde kalması için son hafta SK Gaming’in 2 maçını da kaybedip Copenhagen Wolves’un iki maçını da kazanması gerekiyor. Bu da pek mümkün gibi gözükmüyor.

8. hafta sonunçlarının ardından oluşan sıralama şu şekilde:

eu lcs 8.hafta sıralama

Gelecek haftanın programı ise şu şekilde:

eu lcs 9.hafta fikstur eu lcs 9.hafta fikstur2

Avrupa LCS 8. hafta maçlarını 23-24 Temmuz tarihlerinde lolesports adresinden izleyebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir