League of Legends

Avrupa LCS’e yükselen G2 eSports’un 2016 kadrosu beli oldu

Geçtiğimiz Mevsim Challenger Ligi’nde mücadele eden ve Promotion Turnuvası’nda SK Gaming’i eleyen G2 eSports’un 2016 LCS kadrosu belli oldu. Takım ormancı rolüne Trick’i transfer ederken, nişancı rolüne ise Emperor’u transfer etti.

Avrupa LCS’in en yeni takımlarından olan, eski SK Gaming oyuncusu efsanevi orta koridor Ocolote’un sahip olduğu G2 eSports takımı, ligin başlamasına kısa bir süre kala kadrosunu açıkladı. Kikis’in orman roünden üst koridor rolüne geçtiği takımda Trick orman pozisyonuna transfer edilirken, destek oyuncusu Hybrid’in koridorda beraber oynayacağı nişancı Emperor oldu.

Koreli oyuncu Emperor, eski bir CJ Entus oyuncusu. 2013-2014 yıllarında CJ takımında oynayan oyuncu, mekanik anlamda çok iyi olması ile tanınıyor. Geçtiğimiz sezonu Amerika LCS takımlarından Team Dragon Knights takımında geçiren Emperor, takıma geç katılmış fakat oynadığı oyunlarda iyi bir performans göstermişti. Genel olarak iyi oynamasına rağmen karar verme mekanizmasında sıkıntı yaşayan oyuncu, takım savaşlarındaki kötü pozisyon alması ile de oldukça eleştirilmişti. Emperor, doğru koç ve doğru takım ortamı içerisinde eski günlerine dönme potansiyeli taşıyor.

Geçtiğimiz mevsimi CJ Entus takımında geçiren Trick ise G2’nin yeni transferlerinden. Oldukça yetenekli kabul edilen Trick’in Avrupa LCS’teki performansı oldukça merak ediliyor. Takım içi iletişimin çok önemli olduğu bu dönemlerde oyuncunun hiç İngilizce bilmemesi de bir dezavantaj olarak göze çarpıyor.

Son olarak takım, koç pozisyonuna ise Copenhagen Wolves takımından tanıdığımız YoungBuck’ı getirdi. CW’nin “ağabey”i konumunda olan ve takımın lideri olan oyuncu, 2015 Yaz Mevsimi bittikten sonra takımdan ayrıldığını ve emekli olduğunu açıklamıştı. Eski üst koridor oyuncusunun ilk koç deneyimi G2 takımında olacak.

G2 eSports’un tam kadrosu şu şekilde:

  • Üst Koridor: Kikis
  • Orman: Trick
  • Orta Koridor: Perkz
  • Nişancı: Emperor
  • Destek Oyuncusu: Hybrid
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir