League of Legends

Avrupa Yükselme Ligi şampiyonu Team Huma oldu

2016 Bahar Mevsimi Avrupa Yükselme Ligi finalinde Copenhagen Wolves takımı ile karşılaşan Team Huma, rakibini 2-0 geriden gelerek 3-2 yenmeyi başardı ve şampiyon oldu. Bu sonuçla takım, Avrupa LCS Bahar Mevsimi’ni 9. bitiren takımla karşılaşma hakkını kazandı.

Serinin ilk iki karşılaşması tamamıyla CW’nin kontrolü altında geçti. İlk karşılaşmada erken geriye düşen Huma, geri dönme şansı bulamazken, ikinci karşılaşma ise takım kompozisyonları açısından oldukça farklıydı. Nautilus-orta koridor seçiminde bulunan Huma, Ezreal+4 tank kompozisyonu kurdu ve maçın büyük bölümünde bu kompozisyonu doğru bir şekilde kullandı. Baron etrafındaki aldığı yanlış kararlar ile karşılaşmayı kaybeden Huma, seride 2-0 geriye düştü. Geriye kalan karşılaşmaların özeti ise tek kelime ile Trundle’dı. Son üç karşılaşmada Trundle seçen ve ayrık ittirme kompozisyonunu çok iyi uygulayan Huma, CW’nin zayıflıklarını doğru bir şekilde değerlendirdi. Wickd’ın Işınlan büyüsünü kullanmakta zorluk çektiğini bilen Huma, buna uygun olarak üçüncü ve dördüncü karşılaşmalarda ısrarla ayrık ittirme yaptı ve CW karşısında zafer kazandı. Serinin son karşılaşmasında da büyük bir avantaj ile başlayan takım, az kalsın karşılaşmayı kaybediyordu. Baronu kaptıran Huma, CW’nin alt koridorda inhibitör almasını engelleyemedi fakat Huma’nın üssünde gereğinden fazla duran CW, 3 oyuncusunu kaybetti. Ölüm zamanları oyunun ilerleyen dakikalarında çok fazla olduğu için bu avantajı kullanan Huma, karşılaşmayı bitirdi ve seriyi 3-2 kazanmış oldu.

LCS Promotion Turnuvası’nda oynayacak olan Team Huma, Avrupa LCS 2016 Bahar Mevsimi’ni 9. bitiren takımla karşılaşacak. Takım, 5 maç üzerinden oynanacak seriyi kazanırsa, direkt olarak LCS’e yükselecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir