League of Legends

Ayağı Çabuk’a dengeleme geliyor

Metadaki otomatik saldırıya önem veren tüm nişancıların kullandığı Ayağı Çabuk, önümüzdeki yama büyük bir dengeleme alıyor. 

Nişancı metasının rünlere göre çokça farklılık gösterdiğini görebiliyoruz. Sezon öncesi yeni rünler tanıtıldığında farklı şampiyonların oyun tarzına göre farklı rünler alarak oyunda çeşitlilik yaratılmak istendiği belirtilmişti. Başlangıçta bu geçerli olsa da ne var ki bir süre sonra meta oturdu ve bazı şampiyonlar dışında tüm şampiyonlar aynı rünü kullanıyor: Ayağı Çabuk.

Baktığımızda bu rünün çok güçlü olmasının altında iki neden yatıyor. Birincisi koridorda ve takım savaşlarında şampiyonların kendi canını iyileştirebilmesi. Bu özellikle koridor aşamasında oyunculara çok yardımcı oluyor. Kötü bir takasa mı girdiniz? Problem değil, Ayağı Çabuk ile canınızı doldurabilirsiniz. Rünün diğer bir kattığı avantaj ise verdiği hareket hızıydı. Otomatik saldırı kime yapılırsa yapılsın belirli bir yüzde ile şampiyonlara hareket hızı veren rün, önümüzdeki yama ağır bir dengeleme alacak.

Yukarıda bahsettiğimiz iki özellik de bir sonraki yama dengeleniyor. Ayağı Çabuk’un verdiği hareket hızı %30’dan %20’ye çekilirken, rünün minyonlardan sağladığı can iyileştirme oranı da %30’dan %20’ye çekildi.

Bu dengelemenin birçok otomatik saldırıya dayalı şampiyonu doğrudan etkileyeceği kesin. Bununla birlikte rünü kullanmayan diğer nişancıların ise bu dengelemeden faydalanacağını söylemek lazım. Örneğin Ezreal, hali hazırda çok güçlü bir konumda ve bu rünü kullanmıyor. Ayağı Çabuk kullanmayan şampiyonların popülerliğinin artacağını söylemek mümkün.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir