League of Legends

Bahçeşehir SuperMassive, Beykent Üniversitesi YouthCREW karşısında galibiyete ulaştı

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Süper Hafta’sının ikinci günü açılış karşılaşmasında Bahçeşehir SuperMassive, YouthCREW karşısında galip geldi.

Maça hızlı başlayan taraf YouthCREW oldu. Ryze ile Vladimir’den bire birde skor alarak başlayan MagiFelix, pozisyon devamında Gragas’ı da alarak maça oldukça iyi başladı. Bu üstünlüğünü Okyanus Ejderi alarak devam ettiren YC, 9. dakikada altın farkını 1.000’e kadar çıkardı. Sonrasında Vadinin Alameti’ni de alan ekip, bunu orta koridorda kullanıp maçın ilk kulesini almayı hedefledi. Her ne kadar SUP alameti hızlıca indirmeyi başarsa da pozisyon devamında çıkan takım savaşında önce Gragas’ı öldüren YC sonrasında orta koridordan ilk kuleyi düşürmeyi başardı.

Biraz geriye düşmüş olsa da 15. dakikada ejder etrafında çıkan takım savaşında 4’e 1’lik bir takas ile ayrılan SUP, Okyanus Ejderi’ni aldı. Savaşı her ne kadar YC başlatmış olsa da Kindred’in ultisini kullanamadan düşüşü, YC’nin bu takım savaşını kaybetmesine sebep oldu. Bu andan itibaren rüzgarı arkasına alan Bahçeşehir SuperMassive, 22. dakikada orta koridorda Kindred’i tekrar yakaladı. Bu skordan sonra, önce orta koridor kulesini sonra da Dağ Ejderi’ni elde eden SUP, altında öne geçmeyi başardı.

Maç boyunca iki üst koridorun sürekli birebir savaşlarına tanık olduk. Elwind, imza şampiyonu Fiora ile her ne kadar fabFabolous’un Dr.Mundo’sunun üzerine gitse de bir türlü kesemeyince, SUP oyuncularının yardıma gelmesi ile birlikte skor vermekten kaçamadı.

28. dakikada Baron’a başlayan SUP’u durdurmak amacıyla, YC takım savaşı başlattı. Bu takım savaşından da 3’e 1’lik bir avantaj ile ayrılan Bahçeşehir SuperMassive Baron’u elde etti. Savaşı kaybeden YouthCREW ise Dağ Ejderi’ni aldı.

Baron ile beraber kuşatmaya başlayan ve tüm inhibitörleri teker teker açan SUP, son olarak üst koridor inhibitörünü açarken başlattığı takım savaşını kazanıp, maçı sonlandırdı ve zirvedeki yerini korudu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir