League of Legends

BAUSuperMassive, Dark Passage’ı 2-0 ile rahat geçti

flickr.com/lolespor

Şampiyonluk Ligi’nde 2017 Yaz Mevsimi heyecanı 2. hafta maçları ile devam ediyor. BAUSuperMassive ile Dark Passage.BKM Exprress arasındaki günün son serisinde gülen taraf SUP oldu.

Ligin ilk haftasına desteğini değiştirerek giren SUP, CRW karşısında afallasa da FB karşısında galibiyete ulaşmıştı. Öte yandan DP ise oynadığı iki seriden de beraberlikle ayrılarak yeni kurulduklarını ve alışma sürecinde olduklarını izleyicilere gösterdi. Fakat takımlar hangi durumda olursa olsun SUP-DP maçlarının ayrı bir ciddiyeti ve havası olduğundan da bahsetmek gerekiyor. TŞL’nin derbilerinden birisi olan serinin ilk maçında DP’nin büyük bir hata yaparak Zac’i SUP’a kaptırdığını gördük. Üst koridora aldıkları Kennen ve destekteki Lulu ile bu hatayı dengelemeye çalışan DP ne yazık ki kompozisyonunun menzilinin düşük olmasından ötürü oyun ortasından sonra reaktif oynamak zorunda kaldı. Ayrıca DP’de Varus ultisi dışında iyi bir takım savaşı başlatma mekaniğinin bulunmaması, takımı fazlasıyla zorladı. Öte yandan SUP ise üst koridordaki Lucian’dan bekleneni alamasa da Caitlyn-Karma ile alt koridorda ezilmedi, orta koridorda da Naru’nun iyi Orianna oyunuyla avantajı ele geçirdi. İki takım da birçok hata yaptı fakat SUP, rakibinin hatalarından global görevler çıkararak avantajını kartopuna çevirdi. Takım savaşı kazanıp Baron alan SUP da maçı uzatmadı ve seride 1-0 öne geçti.

İkinci karşılaşmada ise 2017 Kış Mevsimi’ndeki SUP performansından enstantaneler izledik. İki takım da takım savaşı odaklı bir kompozisyon kurarken DP’nin yine SUP’a karşı reaktif oynamak zorunda kaldığını gördük. Öte yandan Shen-Olaf ile SUP’un arka saflarına rahatlıkla ulaşma imkanı bulunan DP, makro anlamda doğru şeyleri yapmadı. Oyunun 25 dakikası tamamen başa baş giderken bu noktadan sonraki hatalar SUP adına kulelere ve Baron’a dönüştü. SUP’ta Tolerant’ın harika bir Zyra oyunu çıkardığından bahsetmek gerekiyor. Öte yandan Dark Passage’da ise Immortoru fazlasıyla etkisiz kaldı ve takımına beklenen katkıyı sağlayamadı. Yine hataların büyük avantaj dönüşmesi ile şekillenen maçta SUP, rakibini boğarak yavaş yavaş galibiyete uzandı ve seriyi 2-0 kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir