League of Legends

BAUSuperMassive, Dark Passage.Dominos’u rahat geçti

Günün en önemli maçında Dark Passage.Dominos ile karşılaşan BAUSuperMassive, başından sonuna üstün götürdüğü karşılaşmadan zaferle ayrılmayı bildi.

Seçim yasaklama ekranında mavi tarafta bulunan Dark Passage, ilk seçimden Ruvelius için Kog’maw’ı kilitledi. SUP tarafında ise bu seçime Sejuani ve Gnar ile cevap verildi. Normal bir p/b aşaması geçiriyoruz derken ikinci fazda DP cephesinden Kennen hamlesi geldi. Üst koridorda Gnar’ın erken oyunu dominant geçirmesini engellemek adına yapılan bu seçim oldukça yerindeydi diyebiliriz. Desteğe Shen tercih eden BAUSuperMassive’de haftanın ilk gününde Xerath oynayan GBM’den bu kez de orta koridor Ziggs tercihi geldi.

İki takım da maça hareketli başladı. SUP’un henüz 5. dakikada aldığı Alev Ejderi’ne üst koridorda üç kişi toplanarak cevap veren Dark Passage, ilk kanı Marshall’a bıraktı. Maçtaki ilk takım savaşı ikinci Alev Ejderi etrafında çıktı. Güçlü objektifi rakibine bir kez daha kaptırmak istemeyen DP ejderi kesmeyi başardı ancak hemen ardından çıkan savaşta Zeitnot’a üç skor verdi. Daha sonra yaklaşık 15 dakika boyunca mücadelede hareketlilik yaşanmadı. Sejuani ve Ezreal ile ninja Baron yapmaya çalışan SUP, bu hamlesinde başarılı oldu ve yalnızca bir skor vererek güçlendirmeyi hanesine yazdırdı.

Bu aşamadan sonra BAUSuperMassive’in sürekli şekilde rakip üste baskı kurduğunu gördük. Alt ve orta koridor inhibitörlerini düşüren ekip son olarak yukarı koridora yöneldi. Burada DP koridoru ittirmeye çalışırken Ruvelius çok önde kalınca SUP tarafından cezalandırıldı ve bu hata oyunun sonunu getirdi. 36 dakika süren karşılaşmayı kazanan BAUSuperMassive, tıpkı Galakticos gibi ikide iki yapmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir