League of Legends

BAUSuperMassive galibiyet serisini 15 maça çıkardı

Bu mevsim üçüncü kez kozlarını paylaşan 1907 Fenerbahçe ve BAUSuperMassive’in mücadelesinde 44 dakika sonunda kazananan taraf BAUSuperMassive oldu.

Günün üçüncü maçında ligin yenilgisiz lideri BAUSuperMassive ile 2017 Yaz Mevsimi’nin şampiyonu 1907 Fenerbahçe karşılaştı. 1907 Fenerbahçe’nin Camille, Sejuani, Galio, Varus, Taric  kompozisyonu ile vadiye indi. BAUSuperMassive cephesinde lig tarihinde ilk defa gördüğümüz orta koridor Illaoi tercihi yapıldı. Illaoi’nin yanına Gragas, Caitlyn ve Braum’u da ekleyen SuperMassive, üst koridorda Cho’Gath seçimi yaptı.

Karşılaşmanın ilk dakikaları oldukça hareketliydi. Henüz 2. dakikada alt koridorda Varus’u yakalan Zeitnot-SnowFlower ikilisi, Padden’ın sıçrasını almayı başardı. Birkaç dakika sonra ise orta koridorda başarısız bir Stomaged baskını izledik. GBM’e karşı zor anlar yaşayıp kule altında üsse dönmeye çalışan Frozen’a kule altı yapmaya çalışan Stomaged, Chaser’ın da doğru zamanda doğru yerde olmasının etkisiyle başarısız oldu ve iki skor Chaser’a gitti. Bu dakikadan sonra bolca 1907 Fenerbahçe skoru izlesek de orta koridorda bir canavara dönüşen Illaoi’nin oyunun hakimi olacağı aşikardı. Takım savaşlarında kitle kontrollerini güzel uygulayan 1907 Fenerbahçe oyuncuları tarafından birkaç kez katledilen GBM, oyun boyunca sürdürdüğü 70 minyon civarı üstünlüğü ve üç kişilik baskından iki skorla çıkması sayesinde ibreyi net şekilde BAUSuperMassive’e döndürdü.

30. dakikaya gelindiğinde skorda 14-6 üstünlüğe ulaşan 1907 Fenerbahçe, GBM’in ayrık ittirmesiyle beraber Nexus kulelerinden birini kaybetti. Bir sonraki ayrık ittirme denemesini üç kişiyle savuşturan sarı lacivertliler, bu sırada giden Baron güçlendirmesine engel olamadı. Ancak güçlendirme henüz bitmeden üst koridor inhibitör kulesi için yapılan savaşı iyi oynayan 1907 Fenerbahçe, katliam yapmayı başararak oyuna dönüş sinyalleri verdi. 41. dakikada ise BAUSuperMassive Kadim Ejderha’yı alırken, 1907 Fenerbahçe Baron güçlendirmesinin sahibi oldu. Ne var ki, güçlendirmelerle beraber yapılan büyük savaşı BAUSuperMassive kazandı ve galibiyet serisini 15 maça çıkardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir