League of Legends

BAUSuperMassive, P3P Esports’a ilk yenilgisini tattırdı

Günün ikinci karşılaşması, son şampiyon BAUSuperMassive ile ligin yeni ekibi P3P ESports’u karşı karşıya getirdi.

BAUSuperMassive, sezona Oyunfor.Crew yenilgisiyle korkunç bir şekilde başlamıştı. Ancak 1907 Fenerbahçe Espor ve Dark Passage.BKM Express karşısında üç puana ulaşan takım, henüz ikinci haftadan zirvedeki yerini geri aldı. Ligin en güçsüz ekiplerinden biri olarak gösterilen P3P Esports ise Crew ve Galakticos karşısında aldığı beraberlikler ile orta sıraları zorlayabileceğinin sinyalini vermişti. Oynadığı üç seride üç beraberlik alan P3p Esports, son şampiyon karşısına “namağlup” ünvanıyla çıktı.

Serinin ilk karşılaşmasında seçim  ekranı, SUP tarafının Draven’ı yasaklamasıyla başladı. P3P nişancısı Amades, ilk haftadaki performansıyla iyi bir nişancı görünümü vermemişti. Ancak Draven ile bambaşka bir nişancıya dönüşen Amades, hak ettiği saygıya ulaşmış gibi görünüyor. SUP tarafı Rumble, Graves, Leblanc tercihleriyle tamamen hasar odaklı bir kompozisyon kurarak yasaklama-seçim aşamasını tamamladı. Erken oyunda agresif olmayan çalışan P3P, attığı tüm adımlardan bir türlü sonuç çıkaramadı. Rakibinin agresifliğini iyi cezalandıran SuperMassive, erken safhada LeBlanc ve Rumble’ın kazandığı skorlar ile oyunun kontrolünü eline aldı. Altın farkını kademe kademe arttıran ve P3P kulelerini bir bir düşüren SUP, 25.dakikada aldığı katliamı Baron güçlendirmesiyle süsledi ve oyunu bitirmeyi başardı. Harika bir makro oyun örneği sergileyen SuperMassive, rakibine ne bir kule ne bir ejder bıraktı.  Naru ise 11-1-3’lük oyunuyla maçın adamı oldu.

İlk karşılaşmada beklenileni veremeyen Shoshin, bu defa vadiye Aurelion Sol ile indi. P3P, erken oyunda Aurelion Sol ve Shen’i oldukça etkin kullanarak rüzgarı arkasına aldı. Bir de Rawbin IV, karşı orman baskısıyla Stomaged’in erken agresifliğini kırınca P3P tüm kontrolü ele geçirdi. Ancak P3P, aldığı tüm üstünlüğe rağmen taşıyıcılarından bir türlü istediği verimi alamadı. Shoshin ve Amades, takımın hızına ayak uyduramayınca SuperMassive’in oyuna dönüşü kolay oldu. Alev Ejderi önündeki savaşta rakibinden iki ismi düşüren SUP, aldığı Baron güçlendirmesiyle Nexus’u düşürdü ve üç puanın sahibi oldu. Tolerant harika Thresh performansıyla hem takımını oyunda tuttu hem de maçın adamı oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir