League of Legends

Beşiktaş Espor, gelecek mevsim Yükselme Ligi’nde mücadele edecek

Geçtiğimiz sezon Şampiyonluk Ligi’ne yükselmeyi son anda elinden kaçıran Beşiktaş Espor, 2018 Bahar Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde boy gösterecek.

İki sezon üst üste Şampiyonluk Ligi’ne çok yaklaşan ancak başarıya ulaşamayan Beşiktaş Espor, gelecek mevsim de YL’de mücadele edecek. Kış Mevsimi’nde önemli transfer hamleleri yapan ve üst koridora Hioss, ormana Crystal, orta koridora Koreli yıldız Naehyun ve aşağıya genç Luger – Tolerant ikilisini getiren ekip, oldukça iyi bir normal sezon aşaması geçirmiş ve lider olarak playoff’ların yolunu tutmuştu.

İlk turda Team Cappadocia ile eşleşen Beşiktaş Espor, rakibini 3-2 mağlup ederek finale adını yazdırmıştı. Battlegrounds’tan gelen ve kadrosunda Longb, mean, Only35 gibi oyuncular bulunduran rakibi karşısında ilk maçı kazanan ekip, ikinci mücadeleden de galip ayrılarak büyük bir avantaj yakalamıştı. Ancak bu aşamadan sonra rakibine üst üste üç maç veren Beşiktaş, geri dönüşe engel olamayarak Şampiyonluk Ligi hayallerine elveda demişti.

Beşiktaş Espor, bu mevsim bir kez daha Yükselme Ligi’nde oynayıp ŞL’ye çıkma mücadelesi verecek. Henüz kadrosunda hangi oyuncuları tutacağı veya nasıl bir transfer politikası izleyeceğine dair açıklama yapmayan ekip, gelecek mevsim de şüphesiz ligin en önemli şampiyon adaylarından biri olacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir