League of Legends

5Mid Özel: Beşiktaş League of Legends sahnesine geri dönüyor

flickr.com/lolespor

Tüm dünyada espora adım atan ilk spor kulübü olan Beşiktaş, profesyonel League of Legends sahnesine Yükselme Ligi 2017 Yaz Mevsimi ile geri dönüyor. Üç büyükleri yeniden League of Legends sahnesinde buluşturacak gelişmenin detaylarına geçmeden önce isterseniz köklü kulübümüzün espor geçmişine kısaca bir göz atalım.

2015’in başında resmi olarak kurulan Beşiktaş Espor, Onur “Lethilion” Aksu önderliğinde ve Berke “Thaldrin” Demir kaptanlığında Vadi’deki yerini almıştı. Theokoles, Dumbledoge, Nardeus, Energy ve Thaldrin’in yer aldığı kadrosuyla güçlü bir takım olmayı başaran Beşiktaş, lige dahil olduğu 2015 Kış Mevsimi’ni lider tamamladıktan sonra finalde Dark Passage’i devirerek şampiyon olmuştu. Ardından ülkemizde düzenlenen Wildcard turnuvasında kupaya uzanan ekip, ilk kez düzenlenen MSI’da da ülkemizi temsil etme başarısı göstermişti.

2015 Yaz Mevsimi’nde de ligi lider tamamlayan ancak finalde DP’ye boyun eğen Beşiktaş, yeni sezonla birlikte gerileme dönemine girmişti. Takımın kurucusu Lethilion’ın SuperMassive adında yeni bir takım kuracağını açıklamasının ardından OHM ile birleşen ekip; Ruvelius, Rogu, Xyraz, Rawbin ve Immortoru’dan oluşan yeni kadrosuyla sahnedeki varlığını sürdürmüştü. Kış Mevsimi’nde SUP ile final oynayan, ancak bir sonraki mevsim yaşanan problemler ve kadrodaki değişimlerin ardından küme düşen BJK, taraftarlarını üzerek League of Legends sahnesinden çekilme kararı almıştı. O dönem ortaya çıkan sorunlara, takımın orta koridoru Immortoru sitemize verdiği röportajda değinmişti.

Böylesi bir geçmişle Türk espor sahnesine renk katan Beşiktaş, şimdi League of Legends sahnesine yeniden giriş yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz mevsim Şampiyonluk Ligi’ne çıkmayı başaramayan Team Turquality’nin Yükselme Ligi’ndeki yerini alacağı konuşulan ekip, aldığımız duyumlara göre henüz kesinlik kazanmasa da YL standartlarının üstünde bir kadroyla sahneye giriş yapacak. Bahsi geçen kadronun kesinlik kazanması halinde kağıt üzerinde Şampiyonluk Ligi’ne rahat bir biçimde çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Fenerbahçe ve Galatasaray ile arasında yıllardır rekabet yaşanan Beşiktaş’ın sahneye geri dönmesi, ülkemiz esporunun gelişmesi ve ligimizde çekişmenin artması adına da oldukça önemli bir gelişme.

Konuyla ilgili Beşiktaş ve Team Turquality ile iletişime geçtik, taraflardan bir yorum gelmesi halinde haberimizi güncelleyeceğiz. Resmi açıklamanın ise bir hafta içerisinde yapılmasını bekliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir