League of Legends

5Mid Özel: Beşiktaş.OyunHizmetleri’nin yeni koçu Auspexa oldu

Şampiyonluk Ligi’nin başarılı takımlarından Beşiktaş.OyunHizmetleri, takımın sahibinden aldığımız bilgiye göre Dark Passage’tan ayrılan Auspexa’yı transfer etti. Başarılı koç, takım ile bu haftadan itibaren çalışmaya başlayacak.

Fırtınalı günler geçiren Beşiktaş.OyunHizmetleri, ufak bir “yeniden yapılanma” sürecinin içinde. Takımın 2016 Yaz Mevsimi’nin ikinci haftasında aldığı ağır yenilgiler büyük eleştirilere yol açmış, takımın oynadığı oyundan çok oyuncuların tutunduğu tavır tepki almıştı. Bu takım içi sıkıntıları çözme adına takımın ormancısı Rawbin ve üst koridor oyuncusu Xyraz ile yollarını ayıran Beşiktaş.OyunHizmetleri, bu oyuncuların yerine EU West sunucusunda da beraber oynamış iScarface ile Tracer’ı transfer etti. Bu iki oyuncu 2016 Yaz Mevsimi 3. hafta karşılaşmalarında takım ile Vadi’ye inerken, takım haftayı 4 puan ile tamamladı. Beşiktaş için daha olumlu olan şey ise oyuncuların performanslarından çok takımın genel çabası ve uyumuydu.

Oyuncu konusunda istikrarı yakalayacakmış gibi gözüken takımın koç konusunda mevsim başlangıcından itibaren sıkıntılar yaşadığını belirtmemiz gerekiyor. Yaz Mevsimi başlamadan önce başarılı koç Exorant ile anlaşan takım, koçun ailevi nedenlerden dolayı gelemeyeceğini öğrenmiş ve takım ile Yükselme Ligi’nde de beraber çalışan Fatih “Thejungsad” Koç’u getirdi. Thejungsad ile iki hafta çalışan takım, yapılan oyuncu transferlerinin ardından koç mevkisine de Auspexa’yı getirdi.

2015 Yaz Mevsimi’nden beri Dark Passage ile çalışan koç, özellikle de 2016 Kış Mevsimi’nde Dark Passage’a oynattığı oyun ile takdirleri toplamıştı. Makro anlamda stratejik olarak başarılı bir koç olan Auspexa, Dark Passage takımından üst koridor oyuncusu Elwind ile yaşadığı problemlerden dolayı ayrılmıştı. Takım ile kontratı sürmesine rağmen pürüzlerin ortadan kaldırılması ile Beşiktaş.OyunHizmetleri’ne transfer olan koçun Beşiktaş’ın oyununu ne şekilde değiştireceği merakla bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir