League of Legends

5Mid Özel: Beşiktaş.OyunHizmetleri’nin yeni koçu Exorant oldu

Beşiktaş.OyunHizmetleri’nin yeni koçu, daha önce LAS, NA ve EU liglerinde koçluk yapmış Danel “Exorant” Hume oldu. Koç yarından itibaren takım ile çalışmalarına başlayacak.

Şampiyonluk Ligi takımlarından Beşiktaş.OyunHizmetleri koç kadrosunda değişikliğe gidiyor. Normal sezonu tie-breaker maçları sonrasında dördüncü olarak bitiren Beşiktaş, playofflarda üstün bir performans sergileyerek finale kadar yükselmişti. Kış Mevsimi Finali’nde Supermassive’e 3-1 yenilen takım, yetenekli oyunculara sahip olmasına rağmen sağlam bir oyun planı eksikliği çekmekteydi. Organizasyon, bu yoksunluğu gidermek adına koç pozisyonuna daha önce Last King, Copenhagen Wolves ve To Infinity and Beyond takımlarında görev alan Exorant’ı getirdi.

exorant

Koç Daniel “Exorant” Hume ve Beşiktaş.OyunHizmetleri Başkanı Mehmet Şükrü Çeken

Last King ile LAS sunucusu 2015 Bahar Mevsimi’nde üçüncü olan koç, 2015 Yaz Mevsimi normal sezonunu üçüncü olarak tamamladı. 2015 Yaz Mevsimi playofflarında da istediği başarıyı yakalayamayan Exorant, sezonu dördüncü olarak bitirdi. Koç, 2015 yılında Aralık ayında düzenlenen Sudamerican Master League’de ise Last King ile şampiyon oldu. Last King takımından sonra Kaos Latin Gamers ile 2015 Uluslararası WildCard Turnuvası’nda mücadele eden Exorant, ardından EU Yükselme Ligi 2016 Bahar Mevsimi için Copenhagen Wolves ile çalıştı. Takım normal sezonu dördüncü olarak bitirirken, playoffları da ikinci olarak bitirdi.

Oldukça tecrübeli ve ligimize nispeten yakın bir oyun anlayışına sahip EU CS’de de takım yöneten Exorant, Yaz Mevsimi’nde Beşiktaş.OyunHizmetleri’nin koçu olarak görev yapacak. Yetenekli oyuncuları olmasına rağmen takımın karar verme mekanizmasındaki problemleri çözeceğine inanılan koçun, takımın oyun sonundaki plansızlığına da çare olması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir