League of Legends

BMW, EU LCS 2017 Yaz Mevsimi Finali’nin sponsoru oldu

Riot Games

Dünya devi Alman otomobil markası BMW, 2-3 Eylül tarihlerinde Paris’te düzenlenecek EU LCS 2017 Yaz Mevsimi Finali’ne sponsor oldu.

Markanın finallerde nasıl yer alacağı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Riot Games EU, dün Twitter üzerinden bir video yayınlayarak bu iş birliğini duyurdu.

Esporun olimpiyatlara dahil edilmesi ve birçok büyük markanın yatırım yapmasının ardından Riot’ın ciddi sponsorluklar almaya başladığını da görüyoruz. Bu sponsorluk ise BMW’nin espora ilk adımı olacak.

EU LCS Finali ise bu yıl her zamankinden daha da heyecanlı geçeceğe benziyor. Son üç mevsimin şampiyonu G2 mevsim finallerine sallantılı bir şekilde başlasa da önce Splyce’ı 3-2 ile geçmiş, ardından da H2K’yi 3-0 ile devirmişti. Bu yılki finalin sürpriz ismi ise Misfits. Ortalama bir Yaz Mevsimi geçirmesine rağmen öncelikle Unicorns of Love’ı, ardından ise Fnatic’i eleyen takım, kurulduktan bir yıl sonra Yaz Mevsimi Finali’ne çıkmayı başardı. MSF’nin bu başarısı Worlds umutlarını arttırırken H2K’nin G2’ye yenilmesi ise takımın şampiyonaya gitmesini garantiledi.

Videoya da baktığımızda Misfits’in orta koridor oyuncusu PowerofEvil’in Unicorns of Love menajeri Romain Bigeard’a bir BMW anahtarı verdiğini ve “Paris’in sana ihtiyacı var.” dediğini görüyoruz.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere BMW’nin henüz ne şekilde dahil olduğu konusunda bir bilgi yok. Fakat ekonomisi konusunda ciddi soru işaretleri bulunan EU LCS’in böyle büyük bir sponsorluk anlaşması yapması ise önümüzdeki yıl için umut veriyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir