League of Legends

Braum ve Janna’ya nerf geliyor

Dün gece test sunucusu PBE’ye eklenen 8.8 yaması değişiklikleri oldukça ilgi çekici. MSI’ın yaklaşmasıyla oyuna liglerinde playoff’lara kalan takımların simgelerini getiren Riot Games, destek pozisyonunun popüler seçimleri Janna ve Braum’u da güçsüzleştirdi.

Şampiyonlara gelen dengelemelere geçmeden önce MSI vasıtasıyla oyuna eklenecek yeniliklerden bahsetmekte yarar var. Giriş temasını 8.8 yamasının gelişiyle değiştirecek olan Riot Games,daha önce duyurulan MSI simgelerinde de görsel düzenlemeye gitti. Eski ve yeni simgeler arasındaki fark şu şekilde:

Eski hali

Yeni hali

Ülkemizden de playoff’lara kalan Dark Passage.Dominos, YouthCrew, BAUSuperMassive, Royal Bandits, Team AURORA  ve 1907 Fenerbahçe’nin logoları turnuvası sırasında mağazada satın alınabilir olacak.

Şampiyonlar

Kısa sürede oldukça tank bir hale gelen Braum‘un zırh büyüme miktarı 4.5’ten 4’e düşürüldü. Ayrıca oldukça fazla oranda hasar azaltan E yeteneği de güçsüzleştirildi. Daha önce seviyeye göre %30/32.5/35/37.5/40 hasar azaltma sağlayan yetenek artık %20/24/28/32/36 oranlarında hasar azaltacak. Özellikle erken seviyede çok güçlü olan bu yeteneğin önemli oranlarda nerf’lenmesi Braum’un eski popülerliğini elinden alabilir.

Bir diğer dengeleme de Janna‘ya geldi. Yeni rünler oyuna eklendikten sonra Aery alıp W yeteneğini full’leyerek özellikle oyun başında ciddi hasarlar verebilen Janna, artık eskisi gibi koridorda terör estiremeyecek. Taban hızı bir miktar azaltılan şampiyonun W yeteneğinin hasarı da seviyeye göre 60/105/150/195/240’tan 55/100/145/190/235’e düşürüldü.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir