League of Legends

Brezilya futbol takımı Santos, kendi League of Legends takımını kurdu

Brezilya’nın en büyük futbol kulüplerinden birisi olan Santos, espor takımları arasında League of Legends’ı ekledi. LoL kadrosu kulübün hali hazırda var olan takımları arasında kendisine yer bulacak. Kulübün şu anda Pro Evolution Soccer dünya şampiyonu GuiFera01 ile kadın CS:GO takımı bulunuyor.

Yeni League of Legends takımı ile Santos e-Sports 2019 Challenger Ligi’ne yükselmek için yarışacak. Tıpkı diğer liglerde olduğu gibi Brezilya’da da Challenger Ligi, CBLoL’e yükselmek için atılması gereken adımlardan birisi.

2015 yılında espora adım atan kulüpo, Dexterity Team ile iş birliği yapmış ve Santos Dexterity adı altında bir takım kurmuştu. Bu partnerlik Mart 2018 tarihinde tamamlandı ve Santos kendi espor markasını Select e-Sports Management’ın da yardımıyla piyasaya sürdü.

Brezilyalı kulübün baktığımızda diğer futbol kulüplerine göre farklı bir yaklaşım ile esporda yer aldığını da belirtmek gerekiyor. PSG şu anda LGD Gaming’in Dota 2 takımı ile iş birliği içerisinde olsa da bundan önce çok daha ciddi bir şekilde yatırım yapmıştı. Öncelikle FIFA oyuncusu arayan kulüpler ya da Schalke 04 gibi tam anlamıyla yatırım yapan takımların aksina Brezilyalı ekibin daha temkinli bir tutum takındığını söylemek mümkün.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir