League of Legends

Bursaspor Esports, Dark Passage karşısında galip geldi

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 3. hafta 3. gün mücadelesinde gün geçtikçe yükselişini sürdüren Bursaspor Esports, Dark Passage karşısında galip gelmeyi başardı.

İki takım da oyuna son zamanlarda metada yer bulmakta zorlanan klasik nişancı – destek alt koridor ikilileriyle başladı. Bursaspor tarafında alt koridorda Lucian ve Rakan oynanırken DP tarafında Xayah ve Morgana ikilisi tercih edildi. Ormanda ise Bursaspor tarafında erken oyuna etkisi yüksek bir şampiyon olan Olaf  tercihi dikkat çekti.

Her iki takım da oyuna aktif başlarken ilk kan Stefan’ın başarılı baskını sonucunda üst koridorda Panky’nin düşmesiyle Bursaspor tarafına gitti. Daha sonrasında orta oyuna kadar her iki takım da dengeli bir oyun sergiledi ve maçın 25. dakikasına kadar eşit bir oyun sergilendi. Bu dakikada Baron etrafında dağınık bir oyun sergileyen DP, Bursaspor’un bunu cezalandırması sonucu takım savaşını ve ardından da baronu kaybetti. Baron avantajını eline aldıktan sonra oyunu rahat bir şekilde kapatan Bursaspor galibiyete uzandı.

Bu galibiyet sonucunda bu hafta oynanan 3 karşılaşmadan 2 galibiyet çıkartan Bursaspor kötü başladığı ligde taraftarlarına toparlanmaya başladıklarını gösterdi. Kötü gidişatını sürdüren DP ise ligin alt sıralarında kalmaya devam etti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir