League of Legends

Camille’e dengeleme geliyor

Riot Games, internet sitesindeki geliştirici köşesinde League of Legends’ın oynanışına yönelik değişiklik çalışmalarını oyuncularla paylaştı.

Oynanabilirliği iyileştirmek adına bir takım farklılıklara gidileceğini belirten şirket çalışanı Meddler, önemli açıklamalarda bulundu. Öncelikli olarak bilgilendirme konusunda bir takım değişiklikler üzerinde çalıştıklarını ifade eden Meddler, bu anlamda oyun içi kullanıcı arayüzünde ve karakterinizin görselinin solunda yer alıp bilgi ve istatistiklerini görmenize yarayan kısımda iyileştirmeler yapılacağı bilgisini verdi. Bunun yanında oyun sonu istatistiklerinde de geliştirmeye gidilecek. Artık bir takım ekstra bilgilerin de bulunacağı bölümde, oyuncular objektiflere verilen hasar ve sağlanan görüşü de inceleyebilecek. Bu konuda son olarak şampiyonlar üzerinde kullanılan eşyaların gösteriminde iyileştirme yapılacağını söyleyen Meddler’a göre, örneğin Mikael’in Kazanı ve Dağın Sureti gibi eşyaları kimin kim üzerinde kullandığı diğer oyuncular tarafından da görülebilecek.

Bugün itibariyle PBE sunucusuna bir takım dengeleme değişiklikleri ekleyeceklerini belirten geliştirici, ilk olarak Camille’i ele aldı. W’sunun artık sadece şampiyonlara isabet halinde iyileştirme sağlayacağı Camille’de, bunun haricinde yeteneğin yavaşlatma oranı da seviyesine göre değişiklik gösterecek. Öte yandan Alistar’ın E’si, Jarvan’ın W’su ve Volibear’ın da ultisine iyileştirmeler yolda. Yani böylece Riot Games’in bu üç şampiyonu tekrar metaya sokma düşüncesinde olduğunu görüyoruz. Son olarak, artık nişancılara dahi alınmaya başlanan Ninja Tabisi hakkında konuşan Meddler, eşyaya şimdilik nerf getirmeyi düşünmediklerini dile getirdi. AD şampiyonlara yapılan iyileştirmeler ve Zırh Deşme eşyalarına karşılık Ninja Tabisi’nin kullanışlı olduğunu ve bir süre daha böyle olmaya devam edeceği söyleyebiliriz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. tuğrul

    23 Mart 2017 at 14:09

    Aynı şeyi Darius’a da uygulamışlardı.”Q” yeteneğini iyileştirmesini minionlar üzerinden kaldırmışlardı.Riot Games daha önce aynı işlevi gören şampiyonların yeteneklerine benzer bir şeyler çıkınca onları nerfliyor ancak kendileri hala Yasou konusunda bir şey yapamadılar.Gerçi Rengarı düzeltmeleri 7 sezon sürdü:)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir