League of Legends

CBLoL ekibi Red Canids, elo boosted bir oyuncuyla sözleşme imzaladı

Brezilya takımlarından Red Canids, daha önce elo-boost yaptırdığı ortaya çıkan Koreli Kwon “M1rage” Noh-hoon ile sözleşme imzaladı.

Espor profesyonel sahnesi şu günlerde Red Canids’in üst koridora yaptığı transfer ile çalkalanıyor. CBLoL ekibinin Koreli oyuncu Kwon “M1rage” Noh-hoon ile anlaştığı haberinin ortaya çıkışının ardından konuyla ilgili bir çok yorum yapıldı. Daha önce Ninjas in Pyjamas’a transfer olan M1rage’ın yüksek elo arkadaşlarının hesaplarını aldığı ve kendininmiş gibi davrandığının ortaya çıkmıştı. Bu durumun ardından harekete geçen NiP yönetimi oyuncuyu çevirmen olarak bünyesinde tutmaya devam etmişti. Aslında düşük elo bir elmas oyuncu olan M1rage’ın durumunu ortaya çıkaran isim o dönemin takım koçu olmuştu ve kendisinin sahtekar olduğunu dile getirmişti.

Daha önce sahtekar olduğu kanıtlanan oyuncunun şimdi ise Red Canids ile sözleşme imzaladığı ortaya çıktı. Bu haberin kamuoyuyla paylaşılmasının ardından eski Misfits menajeri Alicus, eski CBLoL analisti Shakarez ve diğer birçok isim konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Alicus sosyal medya hesaplarından yaptığı yorumda, Red Canids’in daha önce arkadaşlarının hesaplarını kullanarak kendini pazarlayan, ancak gerçekte elmas kümeden çıkmayı dahi başaramayan bir sahtekarla anlaşma sağladığını dile getirdi. Shakarez  ise olanlara inanamadığını ifade etti. “Red Canids’in ne yaptığını anlayamıyorum. Daha önce NiP’i kandıran oyuncu, şimdi de bir başka takıma transfer olmayı başardı.” diyen Shakarez, konuyla ilgili şaşkınlığını takipçileriyle paylaştı. Bizim de yakından tanıdığımız Red Canids ekibinin konuyla ilgili nasıl bir yol haritası izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir