League of Legends

Cepted ve Malrang, Ever8’e geri döndü

Şampiyonluk Ligi’nin flaş ekiplerinden Royal Bandits’ten ayrılan yıldız Koreli ikili Cepted ve Malrang, Kore’deki eski takımları Ever8’e geri döndü.

Ligimize 2018 Kış Mevsimi’nde dahil olan Royal Bandits, yıldız Türk oyuncuları transfer ettikten sonra ormancı ve orta koridora da başarılı oyuncular getireceğinin sinyalini vermişti. Rolündeki en iyi oyunculardan olan Broken Blade, HolyPhoenix ve Dumbledoge gibi oyuncuların yanı sıra LCK tecrübesi bulunan Cepted ve Malrang’ı transfer eden takım, KMF için en iddialı ekiplerden birisi olmuştu. Keza takımın mevsim performansına da baktığımızda KMF’ye yükseleceğini herkes tahmin ediyordu.

Başlangıçta uyum problemi yaşamalarına rağmen ligin üçüncü haftasından sonra harika bir uyum yakalayan takım, ligin en hızlı maç tamamlayan ekibi haline gelmişti. Hızlı ve planlı oyununu ligdeki her takımı domine etmek için kullanan RBE, sadece SUP’a diş geçirememişti. KMF 2018’de de karşılaşan iki takımdan kazanan taraf SUP oldu.

RBE’nin bu başarısında Koreli ikilinin katkısı ise yadsınamaz. Cepted aslında beklenilen performansı tam olarak sergilemese de görev adamı olarak rol alması ve üzerine düşeni yapması takım için yeterli oldu. Öte yandan Malrang çok daha fazla parladı. Erken oyundaki agresiflikleri ve karşı ormancıyı harika bir şekilde takip etmesi oyuncuyu ligin en iyi ormancısı haline getirdi.

Sezon sonundaki hayal kırıklığının ardından Koreliler RBE’den ayrılmıştı. Şimdi ise bu iki oyuncu eski takımı Ever8’e transfer oldu. LCK’ye yükselme turnuvasında son olarak yer alan ekip önce MVP’ye yenilmiş, ardından ise KM’ye elenerek CK Yaz Sezonu’nda oynamak zorunda kalmıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir