League of Legends

Chaser, RED Canids’e transfer oldu

Riot Games

2018 Kış Mevsimi’nde 1907 Fenerbahçe Espor forması giyen Chaser, CBLoL ekiplerinden RED Canids’e transfer oldu. 

Move’un Worlds’e vize alamaması ve ardından yaşananlar 1907 Fenerbahçe’yi sezon başında yeni bir ormancı arayışına itmişti. Koreli orta koridoru Frozen ile uyum yakalayabilmesi için yine Koreli ormancı transfer etmek isteyen FB tercihini Chaser’dan yana kullandı. NA LCS’te Dignitas, LCK’de Jin Air Green Wings formaları giyen oyuncu, FB’de bekleneni bir türlü veremedi. Tarz farklılığından ötürü bir türlü sistemi oturtamayan takım, adını da KMF’ye yazdıramadı.

Chaser’ın fazlasıyla potansiyeli olduğunu fakat LCK’den ayrıldığından beri tarzına uyum sağlayabildiği bir takımda oynayamadı. Dignitas’ta Ssumday ile iyi bir ikili oluşturmasına rağmen metanın da kurbanı olan oyuncunun bir sonraki adresi CBLoL oldu. Kadrosuna ciddi yatırım yapmasına rağmen RED Canids’in geçtiğimiz mevsim istediği sonucu alamadığına şahit olduk. Mevsim finallerinde yarı finale kadar yükselen ekip, Vivo Keyd’e 3-2 elenmişti. Orta koridorunda daha önce SK Telecom T1 organizasyonunda yer alan Sky bulunan RED’in bir önceki ormancısı da Koreli Winged’dı.

Profesyonel League of Legends oyuncularının Brezilya’ya transfer olması kariyerlerinin bittiği anlamına gelse de bazı istisnaların bu genellemeyi bozduğunu söylemek gerekiyor. Şu anda Gen.G forması giyen Crown, Samsung Galaxy ile Worlds Şampiyonu olmadan önce Brezilya’da Kabum forması giyiyordu. Chaser’ın aynı başarıyı gösterip gösteremeyeceğini ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

RED Canids’in güncel kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: LEP
  • Orman: Chaser
  • Orta koridor: Sky
  • Nişancı: Sacy
  • Destek: Loop
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir