League of Legends

ÇİLEKLER’in 2017 Yaz Mevsimi kadrosu belli oldu

flickr.com/lolespor

Şampiyonluk Ligi’nin en yeni ekiplerinden ÇİLEKLER, 2017 Yaz Mevsimi’nde kadrosunu koruma kararı aldı. Takım orman rolüne ise ligimizde daha önce birçok ekipte forma giyen KonDziSan’ı transfer etti.

Yükselme Ligi’nde ortalama bir Kış Mevsimi geçiren ÇİLEKLER, ilk dörde kalarak Yarı Final’de oynama hakkı kazanmıştı. Takım burada ilk önce Team Turquality ile karşılaşmış ve rakibine 3-1 yenilmişti. Takım, ŞL’ye yükselmek için çıktığı üçüncülük karşılaşmasında ise Team Vulture’u rahat bir şekilde geçerek elemelerde oynama hakkı kazanmıştı. Burada Şampiyonluk Ligi’nin en köklü takımlarından HWA ile karşılaşan CLK, nefes kesen bir seri oynadı. Seriye Rawbin ile çıkan ekip, oyuncunun büyük katkıları ile HWA’yı 3-2 geçmiş ve 2017 Yaz Mevsimi biletini kapmıştı.

Takımın üst koridorunda oynayan Smoke, Broken Blade’in cezasından ötürü Galatasaray Esports’ta Galakticos karşısında forma giymiş ve takımın aldığı tek galibiyetin mimarı olmuştu. Orta koridordaki genç yetenek Umuut ise Yükselme Ligi’nin parlayan yıldızlarındandı. Takımın alt koridoru Endz ve Kairos Plz ise YL’de iyi bir oyun sergilemelerine rağmen ŞL’deki tecrübeli alt koridorlara karşı zorluk çekebilir. Orman rolündeki KonDziSan ise ligimizi takip eden izleyicilerin yakından tanıdığı bir oyuncu. Team Turquality ve NumberOne gibi takımlarla ŞL tecrübesi bulunan oyuncu, imza şampiyonu Lee Sin ile tanınıyor.

Baktığımızda ÇİLEKLER’in kadrosunu korumasını olumlu karşılayabiliriz. YL’de büyük bir emek veren ve ŞL’de oynamayı hak eden Smoke ve Umuut gibi oyuncular, yıldız isimlere karşı kendilerini gösterme şansı yakalayacaktır. Yine de ekibin kadro açısından ligin en zayıf takımı olduğunu belirtmek gerekiyor. Tecrübesizlik, CLK’nin ilk haftalardaki performansını olumlu etkileyebilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir