League of Legends

Clash modunda karşılaşmalar en fazla 70 dakika olacak

League of Legends’a uzun süredir gelmesi beklenen Clash modu Riot Games’in kural setine göre en fazla 70 dakika sürecek. 

Her kümeden oyuncuların arkadaşlarıyla birlikte rakipleriyle mücadele edebileceği oyun modu Clash kısa bir süre sonra oyuna geliyor. Hali hazırda mod ile ilgili tüm detaylar açıklansa da bazı detaylar yeni yeni gün yüzüne çıkıyor. Reddit kullanıcılarının Clash  modu hakkında sık sorular sorular modunda keşfettiği üzere turnuvada belirli bir dakikadan sonra “Sudden Death” modu yer alacak. Bu, sadece Clash için eklenmiş durumda.

Sudden Death’in kısaca oyunların 70 dakikada bitmesini mecbur kılacak bir mod olduğunu belirtelim. Bu League of Legends’ta daha önce hiç karşımıza çıkmadı. Fakat turnuvanın sonsuza kadar devam etmemesi için böyle bir kuralın gerektiğini de belirtelim. Elbette bu kural turnuvanın takviminin de aksamaması için önemli.

Turnuva karşılaşmalarında eğer maçlar 60 dakikaya ulaşmışsa kuleleri yıkmak daha kolay olacak. 65. dakikada ise kuleler kendi kendilerine hasar vermeye başlayacak. Önce kuleler, ardından inhibitörler ve son olarak da Nexus kendi kendini yıkacak. Eğer 70 dakikaya kadar herhangi bir Nexus yıkılmadıyla oyun en azından birisini yıkacak ve kazananı belirleyecek.

Aslında bu kuralın büyük ihtimalle hiç uygulanmayacağını söylemek mümkün. Fakat yukarıda belirttiğimiz sebeplerden ötürü turnuvada herhangi bir aksaklık yaşanmaması için bu tür bir kuralın da gerekliliğini anlamak gerekiyor. Clash modunun 25 Mayıs tarihinde oyuna dahil edileceğini de ekleyelim.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir