League of Legends

Cloud 9, orta koridor arayışlarına başladı

Takımın resmi sitesinden gelen açıklama sonucunda veteran oyuncu Hai, emekliye ayrıldı. Bahar Sezonu’na çok kalmamışken, Cloud 9 takımı orta koridor için oyuncu arayışlarına başladı. Daily Dot’un haberine göre takıma yakın isimlerin belirttiği iki isim var: Avrupa’nın en yetenekli orta koridor oyuncusu olarak gösterilen Nicolas “Incarnati0n” Jensen ve Cloud 9 Tempest takımından da hatırladığımız David “Yusui” Bloomquist.

Riot tarafından hali hazırda profesyonel olarak oynamalarını engelleyen yasağı bulunan 2 oyuncunun da yasakları 11 Mayıs 2015 tarihinde kalkıyor. İki oyuncunun da kendine has güçlü yanları bulunurken Incarnati0n’ın bu role daha yakın olduğu da ortada dolaşan dedikodular arasında.

Ocak 2013’te oyunculara karşı tavırlarından ve sportmenlik dışı davranışlarından, aynı zamanda oyuncuları DDOS’lamasından dolayı Riot Games tarafından oyundan banlanan Jensen, uzun bir süredir resmi olarak bir takımda oynamanın hasretini çekiyor. İlk başta yasağı belirsiz olan, fakat daha sonra Riot tarafından bu yasağın süresize çevrilmesinin Jensen’i durduğunu söyleyemeyiz. Geçen 2 yıl boyunca Batı Avrupa sunucusunda sürekli olarak sıralamada 1. olan oyuncu, bir çok takımın ilgisini çekmişti. Profesyonel oyuncu yasağı olmasına rağmen birçok takıma koçluk yapan Jensen’in en büyük başarısı ise şüphesiz geçen sene kötü bir başlangıç yapan ve takımın başına Jensen’in getirilmesinden sonra Dünya Şampiyonası’na gitme şansını yakalayan SK Gaming’di.

Jensen’in aksine, David “Yusui” Bloomquist’in yasaklanma nedeni çok farklı. Cloud 9 Tempest takımında oynarken, takımın Team Confound ile yaptığı karşılaşmada kadroda bulunmayan bir oyuncuyu oynatmasından sonra Riot Games tüm takıma profesyonel sahnede hiçbir şekilde yer almamaları amacıyla yasak getirdi. Yusui’nin yasağı ise Jensen’in yasağından çok daha hafifti. Yusui ve takım arkadaşları yasakları olmasına rağmen Riot Games’in düzenlemediği turnuvalara katılma imkanı buldular. Yusui bir çok takımda oynasa da en akılda kalıcı performanslarını 2015 Expansion Turnuvası’ndaki LoLPro’da ve Cloud 9 Tempest takımlarında sergiledi. Yeni nesil orta koridor oyuncularının en yeteneklileri arasında gösterilen Yusui, ne var ki herhangi bir LCS takımında performans sergileme şansı bulamadı. Okuluna ara vermemesi de bu şansı bulamamasının ardında olan etkenlerdendi. Görünen o ki Yusui okuluna bir süre ara verip profesyonel sahnede şansını denemek istiyor.

Bu spekülasyonlara karşı Cloud 9 takımı henüz bir cevap vermiş değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir