League of Legends

Cloud9, 50 milyon dolar yatırım aldı

Riot Games

Kuzey Amerika’nın en başarılı organizasyonlarından olan Cloud9, 50 milyon dolar yatırım aldı. 

Valor Equity Partners’ın öncülüğündeki Series B yatırım aşamasına TrueBridge Capital Partners, Reimagined Ventures ve Glassdoor kurucusu Robert Hohman da katıldı. Forbes’un 2018 yılı için düzenlediği “Bir sonraki milyar dolarlık şirketler” listesinde de kendisine yer bulan C9, bu yıl tahmini 22 milyon dolar ciro yaptı.

Geçtiğimiz yıl 25 milyon dolar yatırım alan takım, bu paranın büyük bir bölümünü franchise olan Overwatch Ligi’ne harcamış, geri kalanını da NA LCS franchising sistemi için kullanmıştı. Overwatch Ligi’nde şampiyon olan ekip, NA LCS’te ise final oynadı ve Worlds’e katılma hakkı kazandı.

Organizasyonun bu paranın bir kısmını tıpkı Team Liquid’in inşa ettiği gibi bir eğitim tesisine harcayacak. C9 ayrıca Overwatch takımının merkezi olan Londra’da bir yerleşke açacak. Los Angeles’ta açılması planlanan eğitim tesisi ise C9’ın gelecek planları arasında önemli bir yer tutuyor. OW ve LoL için amatör ligler inşa etmeyi planlayan organizasyon bu tesisi kullanacak.

Şu anda Worlds 2018’de mücadele eden ekip, ölüm grubu olarak gösterilen gruptan çıkmayı başardı ve çeyrek finale yükselen ilk batı takımı oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir