League of Legends

Cloud9 kadro değişikliğine gidiyor

2015 Dünya Şampiyonası öncesi emekliye ayrılacağını açıklayan Lemonnation, tamamıyla League of Legends’tan ayrılmayarak Cloud 9’ın yönetim tarafına geçti. Bu karar üzerine Cloud 9, takıma ormancı ya da destek oyuncusu aradığı açıklamasını yaptı.

Eğer takım bir destek oyuncusu bulursa Hai ormanda kalmaya devam edecekken, eğer takım bir ormancı bulursa Hai destek rolüne kayacak. Organizasyonun böyle ilginç bir karar almasında şüphesiz oyuncunun harika liderlik özelliklerinin bulunması var. Takımın ormancı aradığı açıklamasından sonra bir çok Cloud 9 hayranı ise Meteos’un takıma geri dönmesini istiyor. Bunun olma ihtimali oldukça düşük gözükse de, Meteos’un performansı göz önünde bulundurulduğunda takımın ihtiyacı olan bir oyuncu olarak göze çarpıyor.

Cloud 9 normal ligi 7. sıradan bitirerek Bölgesel Eleme Turnuvası’nda oynamaya hak kazanmıştı. Hai’nin geri dönüşü ile beraber performansı gözle görülür bir biçimde artan takım, adeta bir peri masalı gibi turnuvayı kazanarak Dünya Şampiyonası’na katıldı. B grubunda mücadele eden takım, grup maçlarının ilk haftasını kusursuz bir biçimde oynadı. Özellikle Fnatic maçında taktiksel zekasını ortaya koyan Hai, takımın galibiyetlerinde büyük söz sahibi idi. Ne var ki ikinci hafta, takımların da adaptasyonu ile performansı düşen ve rakiplerine üstünlük sağlayamayan takım, oynadığı hiçbir maçı kazanamayarak grup aşamasında Dünya Şampiyonası’na veda etti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir