League of Legends

Coma Galakticos’a transfer oldu

flickr.com/lolespor

Ligde kötü günler geçiren Galakticos, menajer koltuğuna Murat Şengöz’ü, orman rolüne ise Coma’yı transfer etti. Galatasaray’ın Yükselme Ligi finallerine kalamamasından sonra takımdan ayrılan bu ikili, Galakticos’un başarısı için çabalayacak.

Şampiyonluk Ligi’ne 2017 Kış Mevsimi’nde katılan Galakticos, Yaz Mevsimi’ne de beraberlikler ile başlamış ve grafiğini bir türlü yukarı çekememişti. Taraftarlar ve hatta takımdaki oyuncular dahi Marshall’ın geri dönüşünü beklerken, oyuncunun takıma etkisi beklenildiği gibi olmadı. Geçtiğimiz mevsimin en iyi ormancısı olarak gösterilen K0u’nun performansındaki düşüklük, bununla beraber nişancı rolündeki Mean’in karar ve pozisyon almadaki zayıflıkları, GAL’ın kazandığı maçları dahi kaybetmesine neden oldu.

Baktığımızda birçok taraftar ekibin Rare ile daha iyi olduğunu iddia etse de Marshall’ın GAL’ın seviyesini arttırdığını inkar edemeyiz. Buradaki en büyük problem takımın oyun sonu karar mekanizmasının hemen hemen hiçbir şekilde işlemiyor oluşu. 5. hafta oynadığı hem AUR hem P3P serilerinin birer maçını erken ve orta oyunda domine eden GAL, oyun sonunda garip kararlar almış ve inhibitörler açık olmasına rağmen savaşarak rakibine maçı hediye etmişti. Shotcalling ve performans konusunda kötü işler çıkaran K0u, takımın değişim yolundaki ilk tercihi oldu.

Galatasaray’a ikinci hafta sonunda katılan Coma, kalitesini oynadığı maçlarda göstererek yeteneğini kanıtlamıştı. Galakticos’un koçu JungleJuice’in Korece konuşabiliyor oluşu ise Coma’nın GS’deki performansından daha da etkin bir oyunu GAL’da ortaya koyacağının işareti olabilir.

Öte yandan GS’ye mevsim sonunda katılan ve daha önce Beşiktaş Espor’un da kurulumunda görev alan Murat Şengöz, Galakticos’un yeni menajeri oldu. Takım içi problemlere sahip olduğu aşikar olan GAL’ın Şengöz yönetiminde neler yapacağını hep beraber göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir