Counter-Strike: Global Offensive

Copenhagen Wolves tüm e-Spor faaliyetlerini durdurdu

League of Legends ve CS:GO sahnesinde birçok yetenekli oyuncuya ev sahipliği yapmış olan Copenhagen Wolves tüm e-Spor aktivitelerini durdurdu. Organizasyonun bünyesinde olan tüm oyuncular kendilerine takım bulmak zorunda kaldı.

Özellikle de League of Legends dünyasında hali hazırda oynamakta olan bir çok yıldızı çıkaran Copenhagen Wolves, CS:GO sahnesinde de bir çok başarıya imza atmıştı. Takımın sahipleri ise resmi siteden yaptıkları açıklamadan farklı projeler ile ilgilendiklerini, Copenhagen Wolves için iki ortağın da ayıracak zamanı olmadığını belirtti. CW markasının kaybolmak istemediğini ve gelecek herhangi bir teklife açık olduklarını da söyleyen takımın CEO’su Jakob Lund Kristensen, hali hazırda şu anda Astralis takımı ile ilgilenirken, Diglife ise Ninjas in Pyjamas ile ilgileniyor.

Organizasyonun CS:GO takımındaki Lukas “gla1ve” Rossander, Danni “smF” Dyg, Marco “Snappi” Pfeiffer, Valdemar “valde” Bjørn Vangså ve Nicolai “glace” Jensen yeni bir takım bulmak zorunda kalacak gibi gözüküyor. Birbirlerinden ayrılmayacak olan bu oyuncular, gelecek günlerde farklı bir isim altında mücadele edecek.

CW’nin League of Legends tarafı ise daha bu konuda daha rahat. Geçtiğimiz yıl Bahar Mevsimi’nde ligden düşen ve 2016 Bahar Mevsimi’nde LCS’e çıkma şansını yakalamasına rağmen düşme-kalma turnuvasında Giants’a elenen Copenhagen Wolves’un aktif bir League of Legends kadrosu bulunmuyor. LCS tarihi boyunca çok fazla başarılı olamamasına rağmen Bjergsen, Forg1ven, Svenskeren ve Amazing gibi Avrupa’nın en başarılı oyuncularını çıkarmıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir