League of Legends

Crossman, Bursaspor Esports’a transfer oldu

Riot Games

Daha önce ligimizde de forma giyen Crossman, Auspex’ten boşalan destek rolüne geçti.

Ülkemizde Team Aurora, Team Turquality, SuperMassive TNG, Atlas ve P3P formalarıyla izlediğimiz orta koridor oyuncusu Crossman rol değişikliğine gitti. Riot Games kontrat veritabanına göre Bursaspor’da destek rolünde izleyeceğimiz oyuncunun Türk vatandaşlığı da bulunuyor. Yerli statüsünde oynayacak ismin daha önce profesyonel arenada destek rolünde bir tecrübesi yok.

Kariyerinde özellikle Almanya’da oynayan ismin orta koridorda Karma ve Lulu gibi destek yönleri güçlü şampiyonları da oynayabildiğini biliyoruz. En son Unicorns of Love Akademi forması giyen Crossman, takımıyla birlikte başarısız bir sezon geçirdi. Türkiye’de kendini göstermek için bir fırsat daha yakalayan ismin yeni rolündeki performansı merak uyandırıyor. Oyuncunun oynadığı başka bir hesabı olup olmadığını bilmiyoruz ancak ana hesabında yaklaşık 1 haftadır destek rolünde oynadığını görebiliyoruz. Oyuncunun role ne kadar çabuk adapte olacağı bu noktada kilit nokta.

Bursaspor, Auspex’le yollarını ayırdıktan sonra destek rolünde ormancı Viking ve akademi takımından Invoker’ı denemişti. Ligde galibiyeti bulunmayan tek takım olan Bursa’nın Crossman değişikliğiyle nasıl bir performans ortaya koyacağı merak konusu. Kadrodaki diğer oyunculara göre kıyasla kısmen de olsa daha tecrübeli olması karar alma konusunda takımın birçok hatasını düzeltebilir. Sezon başından beri takımın özellikle karar alma konusunda büyük eksiklikleri olduğunu gördük. Crossman’in bu yönden takıma yararlı olması dahilinde takımın performansında büyük değişiklikler olabilir. Gelecek haftayla birlikte takımda nasıl değişiklikler olacağını hep beraber göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir