League of Legends

Crumbz emekli olduğunu açıkladı

Tecrübeli ormancılardan Alberto “Crumbz” Rengifo emekli olduğunu açıkladı.

NA LCS’de uzun süredir boy gösteren ve tecrübesi ile ön plana çıkan ormancı Crumbz profesyonel oyunculuktan emekli olduğunu açıkladı. Kariyerinde Team Curse, Team Dignitas, Renegades gibi takımların formasını giyen oyuncu son yıllarda ciddi bir performans düşüşü yaşamaktaydı. Tecrübeli oyuncu kariyerinin en iyi zamanlarını Team Dignitas’ın efsane KiWiKiD, Scarra ve Imaqtpie’dan oluşan kadrosu ile 2014 sezonunda yaşamıştı. Adından oldukça söz ettiren oyuncu o sezon NA LCS’in en iyi ormancıları arasında gösteriliyordu.

Üç yıl Team Dignitas forması giyen Crumbz 2014’de kadronun dağılmasının ardından kendisine yeni bir takım bulmakta oldukça zorlanmıştı. Yoluna Yükselme Ligi takımlarından Misfits ile devam eden ormancı eski günlerine dönmek adına önemli bir adım atmıştı. Renegades adını alan Misfits, kadrosuna daha sonradan profesyonel sahnenin sevilen isimlerinden Alex Ich’i katmıştı. Renegades iyi bir sezonun ardından NA LCS’e yükselmeyi başarsa da aynı performansını LCS sahnesinde gösteremedi. Kendisinden beklenen performans düzeyine bir türlü ulaşamayan Crumbz ise takımda en çok eleştirilen oyuncuların başında geliyordu. Nihayetinde ligi sekizinci tamamlayan Renegades play-out maçında Team Dragon Knights’ı yenerek ligde kalmayı başarmıştı.

Yaz Mevsimi öncesi birçok bölgeden oyuncu transferleri haberleri gelmeye devam ediyor. Deyim yerindeyse kariyerinde dibi gören Crumbz’ın ise yeni bir takım bulması çok gözüküyordu. Tecrübeli oyuncu da bu durumun farkına varmış olacak ki emekli olmaya karar verdi. Ayrıca oyuncunun birçok kez yorumculuk yaptığına da şahit olmuştuk, bu nedenle yorumculuk veya koçluk gibi alanlara yönelmesi de pek muhtemel.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir