League of Legends

5Mid Özel: Crystal Fenerbahçe e-Spor takımına transfer oldu

Dark Passage takımında uzun bir süre forma giyen yetenekli orman oyuncusu Crystal, takıma çok yakın kaynaklardan kesin olarak aldığımız bilgilere göre, geçtiğimiz mevsim oldukça iyi bir performans gösteren Fenerbahçe e-Spor (Team Aurora) takımına transfer oldu. Transfer önümüzdeki günlerde resmi olarak açıklanacak.

Sürpriz bir karar alarak Dark Passage’dan ayrılan Crystal’ın yeni takımı merakla bekleniyordu. Geçtiğimiz gün Crystal’ın ligimize yeniden yükselen ve yapılanma içerisinde olan Crew ile anlaştığını duyurmuştuk. Edindiğimiz bilgilere göre takım ile oyuncu transferde anlaşmayı sağlayamadı ve takım ile son birkaç gündür antrenman maçlarına çıkan Crystal Fenerbahçe e-Spor takımına transfer oldu.

Dark Passage’da oynadığı süre boyunca istikrarlı bir performans gösteren orman oyuncusu, takımın 2016 Kış Mevsimi’ndeki iyi oyununun da önemli bir parçasıydı. Takım arkadaşlarına çok iyi yardımcı olan ve karşı baskın zamanlamasını geçtiğimiz mevsim mükemmelleştiren oyuncu, mevsim finallerinde kötü bir performans ortaya koymuş ve Dark Passage Beşiktaş’a elenmişti.

Team Aurora’yı satın alan Fenerbahçe ise Kış Mevsimi’ndeki kadrosunu bu transfer ile daha da güçlendirmiş oldu. Satın alındığından beri ormancı arayışı içerisinde olan takım, önceliğini Koreli oyunculardan yana kullanmıştı. Geçtiğimiz mevsim Vitality’de performans gösteren Shook’u da isteyen Fenerbahçe, oyuncu ile ciddi anlamda ilgilenmesine rağmen anlaşamamıştı. Bu süreç içerisinde 5 farklı Koreli oyuncu ile ilgilenen takımın asıl hedefi ise LCK takımlarından birisinde oynayan ve adı açıklanmayan bir ormancıydı. Anlaşma sağlanamamasından sonra Crystal’ı transfer eden Fenerbahçe lig başlamadan yabancı bir üst koridor ve ormancı ile de anlaşmak istiyordu. Takımın bu oyuncularla anlaşmayı sağlayamadığı ve Ocak ayında tekrar masaya oturacakları da gelen bilgiler arasında.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir