League of Legends

Dandy ve GBM, eUnited’a transfer oldu

flickr.com/lolesports

2017 Bahar Mevsimi’nde NA LCS’e yükselmekte başarısız olan eUnited, Yaz Mevsimi için iddialı transferler yapmaya hazırlanıyor. ESPN’in haberine göre ekip, daha önce NA LCS’te de mücadele eden eski Vitality orta koridoru GBM ve Worlds şampiyonluğu da yaşamış Dandy’yi kadrosuna kattı.

League of Legends dünyasının git gide daha global bir hal aldığını belirtmek gerekiyor. NA LCS’e yapılan Koreli transferlerinin ardından NA CS’ye de Madlife getirilmişti. Yapılan yatırımlar ve büyük isimlerin sektöre dahil olması, Kuzey Amerika’yı oyuncular için çekici bir hale getiriyor. eUnited ise iki Koreli isim ile önümüzdeki sezonda NA LCS’te mücadele etmek istiyor.

NRG’de oynayan ve bekleneni veremeyen GBM, sezon başında EU LCS temsilcilerinden Vitaliy’ye transfer olmuştu. GBM ne yazık ki yedek olarak geldiği VIT’te forma şansı bulamadan mevsimi kapattı. Genel olarak birçok League of Legends otoritesi, GBM’in kariyerinin düşüşte olduğu konusunda hem fikir. Öte yandan Dandy ise 2014 şampiyonluğundan sonra farklı bir kariyer rotası izledi. Samsung White 2014 Dünya Şampiyonası’nı kazanan ve 2015 yılındaki meşhur “Kore göçü” ile Çin ekiplerinden Vici Gaming’e transfer olan Dandy, 2 yılın ardından kariyerine Kuzey Amerika’da devam ettirecek. Döneminin en iyi ormancısı olarak gösterilen fakat iki yıl içerisinde performansında düşüklükler yaşansa da hala birinci sınıf bir ormancı olan Dandy’nin takımı sezon başından beridir merak ediliyordu.

NA CS’ye böyle büyük isimlerin transfer edilmesi ise franchising konusu ile doğrudan bağlantılı. Zira bu mevsim sonunda NA LCS’e yükselecek takımlar kalıcı slot elde edecek. Henüz başka bir CS takımının kadrosu açıklanmasa da, sürpriz oyuncular görme ihtimalimiz yüksek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir