League of Legends

Dark Passage.Dominos desteği Japone yedeğe çekildi

Riot Games

Kötü bir 2018 Kış Mevsimi geçiren Dark Passage.Dominos’ta radikal kararlar devam ediyor. Takımın destek oyuncusu Japone, dün gece Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla alınan ortak bir karar sonucu yedeğe geçtiğini duyurdu. 

İki yıldır iddialı kadrolar kurmasına rağmen bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan DP, 2018 Yaz Mevsimi öncesi önemli değişiklikler gerçekleştirdi. İlk olarak orta koridoruna veteran Türk oyuncu LongB’yi transfer eden takım, ikinci olarak ise üst koridora Panky’yi getirdi. Daha stabil ve istikrarlı oyunculara yönelen takımın nişancı rolündeki Ruvelius ile yollar ayrıldı ve yerine Koreil Route transfer edilmişti. Kağıt üzerinde çok çarpıcı bir kadro olmamasına rağmen sinerji oluştuğu takdirde Vadi’yi kasıp kavurabilecek oyunculardan oluşan ekipte destek rolündeki Japone yedeğe çekildi.

Şampiyonluk Ligi kariyerine geçtiğimiz yıl 1907 Fenerbahçe ile başlayan Japone, başlangıçta rolünü Un1tback ile paylaşmış, sonrasında ise şans aldıktan itibaren kalitesini göstererek kalıcı olarak kadrodaki yerini sağlamlaştırmıştı. FB ile TBF 2017 şampiyonluğu yaşayan, aynı amanda Worlds tecrübesi de edinen genç destek, sezon başında DP’ye transfer olmuştu. Ruvelius ile potansiyel olarak iyi bir ikili olsa da oyuncu beklenen katkıyı sağlayamadı. Oyuncu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ise “orta bir karar” sonucu bu ortaya çıkarken bireysel çalışmalarına odaklanacağını belirtti.

Eğer DP’nin ormana Koreli oyuncu alacağı dedikoduları doğru çıkarsa takımın desteğe Türk oyuncu almaktan başka çaresi bulunmuyor. Hali hazırdaki Türk destek havuzunun fazlasıyla küçüldüğü gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda YL’de şans bulmuş yetenekli bir desteği önümüzdeki mevsim DP forması altında izleyebiliriz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. emre

    7 Haziran 2018 at 10:15

    kairos çöppppppppppp

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir