League of Legends

Dark Passage.Dominos HWA Gaming’i mağlup etti

Günün üçüncü karşılaşması iki ezeli rakibi karşı karşıya getirdi. Dark Passage.Dominos, HWA Gaming karşısında oldukça önemli bir galibiyet aldı ve Süper Hafta’ya özgüven tazeleyerek başladı.

Vadi’nin derbisinde heyecan henüz yasaklama/seçim ekranında başladı. Dünyanın en iyi Lee Sin oyuncularından biri olarak gösterilen KaKAO, sonunda hünerlerini ŞL sahnesinde gösterme fırsatını buldu. Ruvelius’un alt koridor Ziggs tercihi de heyecanın boyutunu bir kat daha arttırdı. DP özellikle üst koridora yoğun bir baskı kurarak karşılaşmaya başladı. KaKAO ve Lucete’in üst düzey rotasyonları takımı ufak ufak öne geçirmeye başladı.

HWA ilk dakikalarda rakibinin hamlelerine karşılık verebiliyordu. Fakat dakikalar ilerledikçe DP, baskının dozunu arttırdı. Doğru rotasyonlar ve Vadi’nin her alanına yöneltilen baskıyla ekip 16. dakikada tüm dış kuleleri düşürdü. Altın farkını beş bin civarına taşıyan Dark Passage bu dakikadan sonra nehirin kontrolü tamamen sağladı. KaKAO’nun ekstra oyunlarıyla rakiplerini birbir avladı ve 24. dakikadaki takım savaşının ardın Baron güçlendirmesini hanesine yazdırdı. Bu güçlendirme DP’ye orta koridor inhibitörünü getirdi.

KaKAO’nun 33. dakikada Revache’ı inseclemesiyle Dark Passage oyundaki ikinci Baron güçlendirmesine de rahatça kavuştu. Fakat uzayan oyunda avantajlı kompozisyon HWA Gaming’e aitti. İyice direnci artan ve DP’nin hamlelerine artık karşılık vermeye başlayan HWA, Kadim Ejderha önünde kazandığı savaşla beraber orta koridor inhibitörünü açtı. Altın farkının artık öneminin kalmadığı bu dakikalarda oyun adeta yeniden başladı.

Acaba oyun mu dönüyor, HWA maça mı tutunuyor derken KaKAO bir kez daha sahneye çıktı. En kritik anda Achuu’yu takım arkadaşlarına fırlatan Koreli yıldız, takımına maçı kazandırdı.  Bu sonuçla beraber Dark Passage.Dominos sekizinci zaferine ulaştı. HWA Gaming de üç galibiyetle yedinci sıradaki ilerleyişini sürdürdü.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir