League of Legends

Dark Passage’ın ormancısı Xerxe takımdan ayrıldığını duyurdu

2016 Yaz Mevsimi’ni domine eden ve Dark Passage’ın TBF Şampiyonluğu’nda büyük payı olan yıldız ormancı Xerxe, takımdan ayrıldığını açıkladı. Twitter üzerinden bu duyuruyu yapan oyuncu, herhangi bir LCS ya da CS teklifine açık olduğunu da belirtti.

Yaz Mevsimi başında Dark Passage radikal bir karar almış ve uzun zamandır takımla beraber mücadele eden Crystal ile yollarını ayırmıştı. Alt koridora Un1tback’i transfer ettikten sonra boşta kalan yabancı hakkını orman pozisyonunda kullanmak isteyen takım, 16 yaşındaki yetenekli oyuncu Xerxe’yi takıma getirmişti. Mevsim boyunca Dark Passage’ın en önemli oyuncusu haline gelen oyuncu, etkileyici Hecarim oyunları ile ligin en iyi ormancısı olduğunu defalarca kanıtladı.

2016 TBF’de DP’yi Caps ile şampiyonluğa taşıyan Xerxe, geniş şampiyon havuzu ve etkileyici mekanikleri ile kendisine EU CS liginde rahatça takım bulacaktır. Taşıyıcı ormancı şeklinde oynayan Xerxe, ligimizdeki diğer ormancılara nazaran skorları da kendisinde toplayıp tek başına takımına maçı kazandırmaya çalışan, erken oyunu agresif bir şekilde oynamasının yanında karşı baskınları da çok iyi okuyabilen bir oyuncu.

Dark Passage’ın ise 2017 Kış Mevsimi için orman pozisyonuna kimi getireceği henüz belirsiz. Şu anda IWCQ 2016 turnuvasında mücadele eden temsilcimiz, bu turnuva için orta koridor-ormancı pozisyonlarına CozQ ve Kirei’yi getirmişti. 2017 Kış Mevsimi için orta koridora Immortoru’yu transfer eden takımın orman rolü için seçeceği isim takımın mevsim şampiyonluğuna doğrudan edecek gibi gözüküyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir