League of Legends

Dark Passage, yeni transferi Treatz ile yollarını ayırdı

Geçtiğimiz hafta destek pozisyonunda görev alması için yeni koç Blumigan ile İstanbul’a getirilen Treatz, maça dahi çıkartılmadan takımdan gönderildi.

Kış Mevsimi’ni kötü bir şekilde tamamlayan ve Yaz Mevsimi için güçlü bir takım oluşturmayı hedefleyen Dark Passage, ilk olarak Fnatic’in koç kadrosunda yer alan Blumigan’ı ekibin başına getirdiğini açıklamıştı. Ardından orman rolüne Origen’de forma giyen Cinkrof’u transfer DP, son olarak geçtiğimiz hafta destek pozisyonu için LCS tecrübesi bulunan Erik “Treatz” Wessén ile anlaştığını duyurmuştu. Yaşanan gelişmeler sonrası bugün Twitter üzerinden bir açıklama yapan Treatz, Dark Passage’dan ayrıldığını ve evine döndüğünü takipçileriyle paylaştı. Bu iki transferiyle yabancı oyuncu kotasını dolduran DP’nin, Treatz’in ayrılışının ardından destek rolünde daha tecrübeli bir yabancı oyuncu getirmesi muhtemel.

Konuyla ilgili açıklama yapan genç oyuncu, takıma yeni dahil edilip kendini gösterme şansı dahi bulamamışken bu kararın alınmasının kendisini oldukça üzdüğünü, DP’nin destek pozisyonuna kendisinden daha uygun birini transfer etmek istediğini belirtti. Takımların kadrolarını tamamladığı bu günlerde başka bir ekibe transfer olmasının çok zor olduğunu da ifade eden Treatz, düşürüldüğü bu kötü durumdan çok çalışarak çıkacağını sözlerine ekledi. Baktığımızda LCS tecrübesi bulunan ve destek oyuncusu olarak takıma yarar sağlayacak bir oyun tarzını benimsemiş olan Treatz’in, kendisine şans dahi verilmeden takımdan gönderilmesi yanlış bir hamle olarak göze çarpıyor. Yabancı kotasını boşaltmak adına böyle bir hamle yapmış olması muhtemel olan DP’nin farklı bir bölgeye transfer yapıp yapmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir