League of Legends

Dark Passage’ın yeni desteği Treatz oldu

Şampiyonluk Ligi’nin başarılı ekiplerinden Dark Passage, destek rolüne EU LCS tecrübesi de bulunan Treatz’i transfer etti. Takım böylelikle Cinkrof ve Treatz ile yabancı hakkını doldurdu.

Kış Mevsimi’ni kötü bir şekilde tamamlayan Dark Passage, Yaz Mevsimi için iddialı bir kadro kuruyor. Takımın orta koridorda Immortoru ve nişancı rolünde Holyphoenix ile devam edeceğini varsayabiliriz. Öte yandan ekip, dün yaptığı açıklama ile orman rolüne Origen’de forma giyen Cinkrof’u transfer etmişti. Yetenekli ve gelecek vaat eden oyuncuları ligimize getirme konusunda oldukça başarılı olan DP, son olarak geçtiğimiz yıl Xerxe ve Caps ikilisi ile TBF şampiyonluğu yaşamıştı. DP Kış Mevsimi’nde üst koridora League of Legends sahnesinin en tecrübeli oyuncularından birisi olan Wickd’ı getirmiş, ormana da bir başka genç oyuncu olan Obvious’u transfer etmişti. Ne yazık ki takım için işler planlandığı için gitmedi ve ekip ligi yedinci sırada bitirerek Team Turquality ile ligde kalma mücadelesi verdi.

Yabancı hakkını destek rolü için kullanan Dark Passage, bu pozisyona geçtiğimiz mevsimi EU LCS ekiplerinden Roccat’te geçiren Treatz’i transfer etti. Takım ile LCS’te forma şansı bulamayan oyuncu, agresif ve oyun yapma karakteristiği ile tanınıyor. 20 yaşındaki Treatz, Nami ve Thresh gibi şampiyonları fazlasıyla seviyor. Bir yıldan fazla bir süredir destek pozisyonunda oynayan oyuncu, alt koridorda Holyphoenix ile Dark Passage’ın şampiyonluğu için mücadele edecek.

Bakıldığında takımın Holy’nin yanına yabancı ve yetenekli bir destek seçmesi oldukça mantıklı görülüyor. Ekibin problemi ise şu an için üst koridor olacaktır. Türk bir oyuncu tercih etmek zorunda olan Dark Passage’ın tercihini kimden yana kullanacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir