League of Legends

Dark Passage’ın yeni koçu Blumigan oldu

Son olarak EU LCS ekiplerinden Fnatic’in koç kadrosunda yer alan Blumigan, Dark Passage’ın yeni koçu oldu. Ekibin açıklanmayan tek pozisyonu olarak üst koridor kaldı.

Yeni  mevsime iddialı bir şekilde başlamak isteyen Dark Passage, yaptığı transferler ile hedefinin şampiyonluk olduğunu kanıtlıyor. 2017 Kış Mevsimi’nde istediğini alamaya ekip, ligi yedinci bitirerek hayal kırıklığı yaşamıştı. Oyun planı ve sinerji konularında sıkıntı çeken ekipte Wickd, Obvious ve Holyphoenix gibi yıldızlar bulunuyordu. Yeni sezon öncesi köklü değişikliklere giden Dark Passage, öncelikle orman rolüne daha önce Origen’de forma giyen Cinkrof’u transfer etti. Bugün açıklanan diğer bir transfere göre ekip desteğe de Treatz’i getirirken takımın koçu da duyuruldu.

Ülkemizde 2016’da Beşiktaş eSpor’da da çalışan Blumigan, başarılı ve iyi bir koç olarak biliniyor. Fnatic Academy ve Fnatic’te asistan koç görevi yapan Blumigan, ikii takımın başarısında da rol sahibiydi. Bildiğiniz üzere Fnatic, Bahar Mevsimi’ni kötü bir şekilde geçirmesine rağmen mevsim sonuna doğru toparlamış ve mevsim finallerine kalmayı başarmıştı. Fnatic Academy ise kimsenin takımdan umudu olmamasına rağmen başarı hikayesine dönüşüp LCS’e yükselmişti.

Bu transfer ile Dark Passage’ın 2017 Yaz Mevsimi kadrosu da hemen hemen tamamlanmış oluyor. Üst koridoru hala belirsiz olan ekibin ormanında Cinkrof, orta koridorunda Immortoru, nişancı rolünde Holyphoenix ve destekte Treatz bulunuyor. Blumigan’ın da tecrübesi ve iyi bir üst koridorla Dark Passage’ın tekrar şampiyonluğun önemli adaylarından birisi olacağını söyleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir