League of Legends

5Mid Özel: Dark Passage’ın yeni ormancısı Xerxe oldu

Radikal bir karar alarak ormancısı değiştiren Dark Passage, takıma yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre, Romanyalı genç yetenek Xerxe’yi transfer etti. 16 yaşında olan oyuncu, EU West sunucusunda istikrarlı bir şekilde Challenger kümesinde oynadı.

Şampiyonluk Ligi’nin köklü takımlarından olan Dark Passage, son bir yılda ikinci büyük kadro değişikliğine gidiyor. Geçtiğimiz gün Crystal’ın takımdan ayrıldığı açıklanmıştı. Destek oyuncusu Arphan ile de yollarını ayıran organizasyon, bu kararı “yabancı” bir orman oyuncusu almak için vermişti.

2016 Kış Mevsimi’nde dudak uçuklatan bir oyun oynayan Dark Passage, makro oyun odaklı performansıyla ligi lider tamamlamayı başarmıştı. Mevsim finallerinde Beşiktaş’a elenen takımda performansı en çok eleştirilen oyuncu Crystal olmuştu. Baskı altındaki performansı ile bekleneni veremeyen oyuncu yerine Xerxe’yi transfer eden takımın genç oyuncudan beklentileri büyük.

Avrupa’daki en yetenekli ormancılardan birisi olarak gösterilen Xerxe, birçok ESL turnuvalarına katıldı. Ülkemizde bir süre Crew kadrosunda da bulunan oyuncu, Avrupa sunucusunda Hecarim oyunları ile tanınıyor. Birçok LCS takımı tarafından izlenilen fakat yaşından dolayı herhangi bir teklif almayan oyuncunun Şampiyonluk Ligi’ndeki performansı profesyonel sahne tecrübesi açısından oldukça önemli olacaktır. Mekanik olarak yeteneğini SoloQ’da kanıtlayan Xerxe, rakip ormancının hareketlerini tahmin etmekte ve bu bilgiyi avantaja çevirmekte de oldukça başarılı bir oyuncu.

2016 Yaz Mevsimi’ne iki yeni oyuncu ile devam edecek olan Dark Passage’ın kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Elwind
  • Ormancı: Xerxe
  • Orta koridor: Abaria
  • Nişancı: Zeitnot
  • Destek: Un1tback
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir