League of Legends

Demir Solari’nin Broşu tamamıyla değişiyor

Destek şampiyonlarının özellikle büyücü suikastçılarına karşı sıklıkla tercih ettiği Demir Solari’nin Broşu, 8.5 yamasında büyük bir değişiklik alıyor. Eşyanın tarifi değişmese de aktif özelliği yenilendi.

İkinci güncellemesini alan eşya şu anda özellikle de tank destekler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Eşya şampiyonun canına göre daha fazla kalkan yaratabiliyordu. Orta koridordaki Veigar, Syndra ve LeBlanc gibi şampiyonlara karşı seçim olarak satın alınan Demir Solari, yeni haliyle çok daha takım savaşı odaklı ve OP bir eşya haline gelecek.

PBE’deki açıklamalara göre eşyanın aktifi artık bir alan içerisindeki şampiyonların %35 daha az hasar almasını sağlayacak. Fakat bu alan şampiyon hareket ettikçe yer değiştirmeyecek. Yani eşya kullanıldığı yerde bir alan yaratacak ve bu özellikten sadece o alandaki şampiyonlar etkilenecek.

Baktığımızda yeni aktifin eskisinden de OP olduğunu söylemek gerekiyor. Daha önce destek tarzı oynayan orman oyuncularının da tank şampiyonlara Demir Solari’nin Broşu’nu aldığını görmüştük. Özellikle Warmog satın almayı seven Sejuani oyuncuları bu tercihi sıklıkla yapıyor. Yeni haliyle eşya her destek ya da tank üst koridor şampiyonu tarafından satın alınabilecek. Verdiği zırh ve büyü değerleri değişmezken sekiz saniyeliğine belirli bir alandaki hasarı azaltmak nereden bakarsanız bakın fazlasıyla faydalı gözüküyor.

Eşya güncellendiğine taşıyıcılar dışında her şampiyonun tercih edebileceğini de belirtmek gerekiyor. Elbette bir süre kullanıldıktan sonra eşyanın değerleri nerflenecektir. %35 makul olabilir fakat sekiz saniye aktif kalma süresi, eşyaya herhangi bir karşı hamle seçeneği bırakmıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir