League of Legends

Diamondprox üç hafta boyunca Gambit’te oynayacak

Geçmiş performansına doğru yavaş yavaş yükselen Moscow 5 ve Gambit Gaming’in efsanevi ormancısı Diamondprox, vize problemi nedeniyle üç hafta boyunca Avrupa LCS’te oynayamayacağını açıklamıştı. Oyuncunun ikinci baharını yaşadığı bu günlerde Diamond’ın LCS’te oynayamaması büyük bir hayal kırıklığı olsa da, oyuncu bu eksikliğini Rusya Ligi olan LCL’de Gambit’le maçlara çıkarak giderecek.

Bilindiği üzere Riot Games oyuncuların LCS’te oynaması için gereken kuralı değiştirmiş, çalışma vizesine sahip olma zorunluluğunu getirmişti. Bu nedenden dolayı Avrupa LCS’te Ryu ve Diamondprox gibi yıldızlar gelecek haftalarda performans gösteremeyeceğini açıklamış, bu olay büyük bir skandal olarak görülmüştü. Sadece Rusya Ligi’nde oynayabilme izni olan Diamond ise vize işlemleri hallolurken LCL takımlarından olan Gambit ile maçlara çıkma kararı aldı.

Şubat’ın sonunda Alman yetkililer bir toplantı yaparak e-Spor oyuncularının çalışma vizesi alıp alamayacağına dair bir karara varacak. Bu süre içerisinde Diamond’ın kendisine bir takım bulması ve profesyonel sahneden uzak kalmaması oldukça önem taşıyor. Oyuncunun Unicorns of Love’ın son haftalardaki performansındaki payının büyük olduğu göz önüne alınırsa, Diamond’ı bu üç haftanın sonunda çok daha iyi bir şekilde bulma ihtimalimiz de bulunuyor.

Bilindiği üzere Avrupa LCS’in efsanevi takımı Gambit Gaming, finansal problemlerden dolayı LCS’teki yerini Team Vitality’ye satmıştı. LCS kalibresindeki bir bütçeyi yaratamayan organizasyon, bunun yerine bu sene başında kurulan Rusya Ligi LCL’de mücadele etme kararı almıştı. Gambit’in şu andaki kadrosu şu şekilde:

  • Alexander “BloodFenix” Hallberg – Üst koridor
  • Danil “Diamondprox” Reshetnikov – Ormancı
  • Anton “Fomko” Fomkin – Orta Koridor
  • Alexei “LeX” Chitac – Nişancı
  • Viacheslav “Archie” Egorov – Destek oyuncusu

Unicorns of Love ise bu boşlukta Millenium’un başarılı ormancısı Djoko ile maçlara çıkmıştı. Diamond’ın yerini görece dolduran Djoko’nun yerine Unicorns of Love bu hafta maçlara Rudy ile çıkacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir