League of Legends

Diamondprox Gambit’e geri döndü

League of Legends dünyasının efsanevi orman oyuncularından Diamondprox, şu an LCL’de mücadele eden eski takımı Gambit’e kaptan olarak geri döndü. Oyuncu önümüzdeki mevsim Gambit’te oynayacak ve takım ile lig şampiyonu olmak için mücadele edecek.

Moscow 5/Gambit takımının ormancısı ve gelmiş geçmiş en iyi orman oyuncularından birisi olarak gösterilen Diamondprox yuvaya geri döndü. Nisan ayında Gambit’ten ayrıldıktan sonra NA takımlarından Apex’e katılan ve NA CS’de mücadele eden oyuncu, aradığı başarıyı burada bulamamıştı. Riot Games’in geçtiğimiz mevsim yarattığı vize problemi yüzünden Unicorns of Love ile çok az sayıda maça çıkan Diamondprox’un kariyerinin biteceği düşünülüyordu. UOL’da adeta ikinci baharını yaşamasına rağmen protokoller yüzünden oynayamayan oyuncu bundan dolayı NA CS’ye gitmişti.

Yaptığı açıklama ile orta sıralardaki bir LCS takımında oynamaktansa Gambit’e dönmeyi tercih ettiğini açıklayan oyuncu, takıma kaptan olarak transfer oldu. Sezon 2’deki yaratıcı tarzı ile League of Legends’ta orman mantığını kökten değiştiren ve oyunun oynanış şekline doğrudan etki eden nadir oyunculardan olan Diamond Sezon 2’de dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen Moscow 5’ın da en önemli oyuncusuydu. Basın açıklamasına göre oyuncu Gambit ile 2017 yılının sonuna kadar sözleşme imzaladı. LCL takımlarından Gambit ise geçtiğimiz mevsimi 6-8 skoru ile altıncı sırada bitirdi.

Bu yıl LCL ekibi Albus Nox Luna’nın Worlds’de gösterdiği performans sonrası önümüzdeki yıl Diamondprox’u Gambit forması ile Worlds’de izleme şansımız yüksek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir