League of Legends

Doublelift, NA LCS finalinde oynayacak

Geçtiğimiz günlerde korkunç bir haber alarak ailesinin yanına gitmek durumunda kalan Doublelift’in, NA LCS finalinde takımı Team Liquid’i yalnız bırakmayacağı açıklandı.

Tüm liglerin finallerinin oynandığı şu sıralarda League of Legends profesyonel sahnesi bir cinayet haberiyle çalkalandı. NA LCS’te Team Liquid forması giyen yıldız oyuncu Doublelift’in abisi Yihong Peng, 31 Mart gecesi annesi ve babasını bıçaklamaktan dolayı tutuklandı. 59 yaşındaki anne, Wei Ping Shen olay yerinde hayatını yitirirken babası ise hastaneye kaldırıldı. Twitter hesabı üzerinden durumu takipçileriyle paylaşan tecrübeli nişancı, ailesinin yanında bulunması gerektiğini açıklamıştı.

Tüm bu yaşanan hadiseler sonrası Doublelift’in NA LCS finaline katılmaması bekleniyordu. Büyük mücadeleye günler kala böyle bir durumun yaşanması ve oyuncunun şehirden ayrılması herkeste aynı düşünceyi oluşturmuştu. Ancak bugün sabah saatlerinde Twitter üzerinden bir paylaşım yapan takım sahibi Steve Arhancet, yıldız nişancılarının Miami’de kendileriyle birlikte olacağını açıkladı. Bu kararın Doublelift tarafından alındığını söyleyen Steve, takım olarak oyuncularının arkasında yer aldıklarını da ifade etti.

Team Liquid ve 100 Thieves’in karşılaşacağı NA LCS finali 8 Nisan gecesi saat 11:00’de oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir