League of Legends

Draktharr’ın Gece Kılıcı dengelendi

Son dönemde gelen güçlendirme ile AD suikastçı şampiyonların durdurulamaz hale gelmesine neden olan Draktharr’ın Gece Kılıcı nerf’lendi.

Bilindiği üzere zırh deşme eşyaları ilk çıktığı zamanlarda oyunda bu konuda inanılmaz bir dengesizlik söz konusuydu. Draktharr’ın Gece Kılıcı, Youmuu’nun Hayaletkılıcı gibi eşyaları alan şampiyonlar adeta vadide terör estiriyordu. Bu gereksiz OP’liği ortadan kaldıran Riot Games, getirdiği dengelemeler ile bu kez de eşyaların hiç seçilmeyecek bir hal almasına sebep olmuştu. Tüm bu olayların üzerinden geçen zamanın ardından şu an aktif olan 7.14 yamasında bu eşyaların durumu yeniden masaya yatırıldı. Öncelikle Draktharr’ın Gece Kılıcı’nın tarifi değişti. Artık TEK Kılıcı yerine Caulfield’ın Savaş Çekici satın alınarak oluşturulan eşyanın bedeli azaltılırken, zırh deşme değeri artırıldı. Saldırı gücü azalsa da Draktharr artık bekleme süresinde azalma da sağlayacağı açıklandı.

Yamanın aktif hale gelmesinin ardından gerek yayıncılar, gerekse de tekli dereceli sırada boy gösteren diğer oyuncular bu eşyayı alarak Vadi’de fırtına gibi esmeye başladı. Özellikle Bjergsen’in yayınlarında Talon ile yaptıkları League of Legends topluluğunun dikkatini çekti ve gelen değişiklikler oyuncuların tepkisine neden oldu. Bu durumun ardından Riot Games düğmeye bastı ve yama ortası güncellemeleri oyuna eklendi. “Hotfix” denilen bu durumla birlikte, bir sonraki yamayı beklemeden eşya nerf’lendi. Görünmez Avcı Hasarı özelliğinin verdiği hasar ilk seviyelerde ciddi şekilde azaltıldı. Geçici olarak yapılan bu değişikliğin yanında bir sonraki yamada eşyada tekrar dengelemeye gidileceğini de hatırlatalım.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir