League of Legends

Dumbledoge, SuperMassive’ten ayrıldı

flickr.com/lolesports

Ülkemizin en iyi destek oyuncularından birisi olan Dumbledoge, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile SuperMassive’ten ayrıldığını duyurdu. Yetenekli desteğin bir sonraki durağı hakkında bilgi bulunmazken, Dumble’ın yurt dışından gelecek teklifleri değerlendirmek istediği belirtiliyor.

KMF 2017’nin MVP’si Dumbledoge, sürpriz bir karar alarak uzun bir süredir formasını giydiği SuperMassive’ten ayrılıyor. Takımın kuruluşundan bu yana organizasyonda bulunan oyuncu, en iyi Türk destek oyuncusu olarak gösteriliyordu. İstikrarlı oyunu ile herkesin beğenisini kazanan Dumble, uluslar arası arenada da oldukça tanınıyor. Beşiktaş eSpor’dayken MSI 2015’te Janna ile Faker’ı öldüren ve bu noktadan sonra gerek oyunu gerekse kişiliği ile bir marka yaratan Dumbledoge, harika bir Kış Mevsimi geçirmişti. Takım bu mevsimi geçtiğimiz yıldan daha dominant bir şekilde tamamlamış ve zirveye yerleşmişti. Yarı Final’de 1907 Fenerbahçe Espor’u geçen SUP, KMF’de ise Crew’u elemiş ve şampiyon olmuştu.

Dumbledoge’un TŞL performansı MSI 2017’de de devam etmişti. Ön Eleme aşamasını da harika geçiren oyuncu, ne yazık ki gruplara kalma mücadelelerimizde beklenen etkiyi yaratamadı. SuperMassive turnuvadan elenirken Dumble da Twitter üzerinden takımdan ayrıldığını duyurdu. Herhangi kötü bir durumun bulunmadığını, karşılıklı anlaşıp iyi bir şekilde birlikteliğin sonlandığını belirten oyuncunun yurt dışı tekliflerini değerlendirecek olma ihtimali yüksek. Şu an için gelen teklifler hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor, fakat Dumble’ın EU LCS/CS ekiplerinden gelecek tekliflere ciddi yaklaşacağını tahmin etmek de zor değil. Bununla birlikte, SuperMassive’in de Dumbledoge’dan boşalacak destek rolünü kiminle dolduracağı büyük merak konusu. Takımın başarısında önemli bir rol oynayan “5 Türk” prensibinin korunması zor olsa da başarılabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir