League of Legends

Dyrus emekliliğini açıkladı

League of Legends dünyasının gelmiş geçmiş en başarılı oyuncularından bir tanesi olan ve TSM ile sayısız başarı kazanmış Dyrus, takımının 2015 Dünya Şampiyonası’a erken veda etmesinin ardından emekli olduğunu açıkladı.

2015 Dünya Şampiyonası sonrası emekli olacağını daha önceden açıklayan Amerikalı oyuncu, TSM’in grup maçlarını tamamlamasının ardından, profesyonel oyunculuk kariyerine veda ettiğini açıkladı. League of Legends’la beta zamanında tanışan ve kariyerine  All or Nothing takımıyla başlayan daha sonra Epic Gamer’da oynayan oyuncu, sezon 2’den bu yana TSM için mücadele ediyordu. Tüm dünya şampiyonalarına katılma başarısını gösteren 2 oyuncudan bir tanesi olan Dyrus’un kariyerinde sayısız başarı bulunuyor. Kuzey Amerika’da podyumu domine eden TSM ile beraber League of Legends tarihine damga vuran oyunculardan bir tanesi olan Dyrus’un vedası, sevenlerini üzdü. Grup maçlarının ardından Sjokz ile yaptığı röportaj sırasında duygusal anlar yaşayan başarılı oyuncu, gözyaşlarına hakim olamadı.

2015 Dünya Şampiyonası’nda 1 galibiyet 5 mağlubiyet alan TSM, Dünya Şampiyonası’na gruplardan çıkamayarak veda etmişti. Takımla özdeşleşen Dyrus’un ardından ne gibi bir hamle yapacakları merak konusu.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir